خانه ای شادتر
فهرست

۱۰ نکته طراحی خانه ای شادتر

۱۰ نکته ساده برای طراحی خانه ای شادتر

دکوراسیون خانه به صورت مستقیم بر روی روحیه افراد تاثیر مستقیمی می گذارد. شاید ندانید که نحوه چیدمان و رنگ های به کار رفته در وسایل خانه چگونه می تواند شما را شاد کند. شاید شما فکر کنید که دکوراسیون خانه سلیقه ای بوده و طراحان تنها جنبه زیبایی را در نظر می گیرند. در صورتی که این موضوع کاملا اشتباه است زیرا طراحی دکوراسیون نه تنها یک هنر، بلکه یک علم می باشد. بنابراین شما باید ابتدا روانشناسی رنگ ها را بشناسید و سپس بر اساس آن زندگی شاد و آرامش بخشی داشته باشید. در زیر ۱۰ نکته ساده برای طراحی خانه ای شادتر را به شما معرفی خواهیم کرد.

نور طبیعی را در طراحی خانه ای شادتر فراموش نکنید

نور طبیعی یکی از اولین ۱۰ نکته ساده برای طراحی خانه ای شادتر محسوب می شود. نورها به صورت چشمگیری بر روی روحیه افراد تاثیر می گذارند. آیا تا به حال فکر کرده اید که چرا در فضای بیرونی حس بهتری دارید؟ یکی از دلایل آن خورشید و نور طبیعی موجود در فضا می باشد. بنابراین شما با استفاده از یک پنجره می توانید نور طبیعی را وارد خانه خود کنید.

استفاده از رنگ های شاد در خانه

رنگ ها تاثیر فوق العاده ای بر روی روحیه افراد می گذارند. به طوری که شما با نگاه کردن به این رنگ ها می توانید آرامش و شادی خود را بدست بیاورید. رنگ های شادی همچون سفید، زرد، قرمز، آبی، نارنجی و … از جمله رنگ هایی است که شادی را برای خانه به ارمغان می آورد. برای استفاده اصولی از رنگ ها بهتر است که روانشناسی رنگ ها را مطالعه کنید.

رنگ های شاد در خانه

مرتب بودن خانه

نظم و ترتیب یکی دیگر از مهم ترین ۱۰ نکته ساده برای طراحی خانه ای شادتر است. خانه های شلوغ باعث ایجاد تنش شده و آرامش را از افراد می گیرد. بنابراین برای دست یابی به یک زندگی شاد و دکوراسیونی مدرن بهتر است که تمامی لوازم را در سر جای خود قرار دهید.

گیاهان آپارتمانی در طراحی خانه ای شادتر

طبیعت بر روی روحیه افراد تاثیر بسزایی دارد. بنابراین شما با خرید گلدان می توانید طبیعت را به خانه خود بیاورید. این گیاهان نه تنها شادی بخش هستند، بلکه هوای خانه را نیز تصفیه کرده و اکسیژن تمیزی را در فضا پخش می کند. بنابراین در هنگام طراحی دکوراسیون در تمامی بخش های خانه از گل و گیاه استفاده کنید.

رایحه ای دلنشین را به خانه ببخشید

برخی از رایحه ها تداعی کننده خاطرات شیرین هستند و شما را به روزهای خوش زندگی می برد. همچنین برخی از بوها شادی آور و آرامش بخش بوده و زندگی مفرح و شادی را برای شما رقم می زند. به همین منظور شما می توانید از خوشبو کننده ها برای خانه خود استفاده کنید.

از وسایلی که دوست دارید برای خانه ای شادتر استفاده کنید

این امر خیلی مهم است که شما از مبلمان، میز و صندلی و سایر وسایلی که دوست دارید را در دکوراسیون خود به کار ببرید. با این کار شما با هر بار نگاه کردن به این لوازم و ابزار لذتی وصف نشدنی را تجربه کنید. البته مهم است که وسایل خود را در جای مناسب و به صورت اصولی قرار دهید تا کیفیت دکوراسیون شما از بین نرود.

گلیم

ساختار بصری در طراحی خانه ای شادتر ایجاد کنید

الگوها و بافت ها از جمله مواردی است که احساس شادی را در شما ایجاد می کند. به همین دلیل شما با ایجاد ساختار بصری زندگی باکیفیت تری خواهید داشت. عناصری همچون فرش و گلیم، تابلوهای عکس، دیوار آویزها و … بافتی منسجم و بسیار جذاب دارند که نظر هر بیننده ای را به خود جذب می کند. بنابراین شما با رعایت تقارن می توانید طراحی خانه ای شادتر را برای خود رقم بزنید.

نورپردازی اصولی داشته باشید

نورهای زیاد گاهی چشم را آزار می دهد و از این رو ممکن است آرامش را از شما سلب کند. از طرفی کم بودن نور در فضا نیز فضایی بی روح را به خانه شما می بخشد. بنابراین نورپردازی در خانه اهمیت بسیاری دارد. معمولا نورهای گرم خصوصا رنگ زرد برای اتاق خواب آرامش بخش بوده و شادی خانه را افزایش می دهد.

خانه را به صورت مرتب تمیز کنید

تمیزی و پاکی خانه از دیگر ۱۰ نکته ساده برای طراحی خانه ای شادتر است که نباید اهمیت آن را نادیده گرفت. بنابراین باید به صورت مرتب گرد و غبار و آلودگی ها را از روی سطوح برداشته و وسایل اضافی را از دکوراسیون خود حذف کنید. بنابراین فراموش نکنید که خانه ای تمیز حس و حال بهتری را به شما می بخشد و روحیه بخش است.

20200815 2

قدرت تقارن را در خانه ای شادتر نادیده نگیرید

استفاده از تقارن برای طراحی خانه ای شادتر کمک می کند. بنابراین شما با رعایت تقارن در دکوراسیون خانه نظم و راحتی بیشتری به فضا می دهد. زیرا مغز انسان به سمت چیدمان متقارن جذب شده و آرامش بیشتری خواهد داشت. برای این کار می توانید از یک طراحی دکوراسیون کمک بگیرید.

تقارن

لطفا به این محتوا امتیاز دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Call Now Button
×