پوشش شوفاژ
فهرست

پوشش شوفاژ

ایده‌های جذاب برای پوشش شوفاژ

با توجه به اینکه امروزه سیستم گرمایشی اکثر خانه‌ها مخصوصا خانه‌های آپارتمانی به شکل پکیج و شوفاژ است و گاهی قدیمی بودن یا ظاهر نامناسب شوفاژها شما را اذیت می‌کند می‌توانید با چند ترفند ساده بدون اینکه شوفاژ خود را تعویض کنید یک تغییر اساسی و شیک با پوشش شوفاژ به محیط ببخشید.

 

ترفندهای کاربردی برای پوشش شوفاژ 

همانطور که گفتیم همیشه لازم نیست برای ایجاد تغییر در دکوراسیون و طراحی دلخواه خود هزینه‌های گزاف متحمل شوید، گاهی با یک تغییر کوچک ولی اساسی می‌توانید نتیجه دلخواه خود را کسب کنید. در ادامه شما را با برخی ترفندهای ساده اما شیک با عنوان ایده‌های جذاب برای پوشش شوفاژ آشنا خواهیم کرد.

 

 

پوشش شوفاژ

 

رنگ برای پوشش شوفاژ

  • استفاده از رنگ برای ایجاد طیف رنگی متناسب شوفاژ با محیط داخلی، البته توجه داشته باشید که نوع رنگ انتخابی شما باید مقاوم در برابر حرارت باشد(پوشش پودری بهترین گزینه برای این کار خواهد بود)، همچنین می‌توانید ایده‌های جالبی برای رنگ آمیزی به کار ببرید مثلا به کمک رنگ، روی شوفاژ طرح دلخواه خود را ایجاد کنید‌.
  • استفاده از رنگ سفید بهترین و کم هزینه‌ترین گزینه برای پوشش شوفاژ است، شما می‌توانید با رنگ کردن شوفاژ به رنگ سفید و استفاده از گل‌های تزیینی ظاهری شیک به منزلتان ببخشید.

 

کاور برای پوشش شوفاژ

  • افزودن چند قفسه برای نگهداری کتاب در کنار کاور کردن شوفاژ نه تنها ظاهری زیبا و خوشایند به محیط داخلی می‌بخشد بلکه محلی برای استفاده از اکسسوری‌ها و دکوریجات نیز محسوب می‌شود.
  • کاور شوفاژ به صورت کنسول و استفاده از آینه و گلدان برای طراحی آن نیز یک ایده خلاقانه و مدرن به حساب می‌آید.
  • شوفاژ تعبیه شده در ورودی منزل نیز می‌تواند به نحوی کاور شود که به محلی برای قرارگیری وسایل ضروری تزئینی نظیر عینک و گلدان تبدیل گردد.
  • کاور شوفاژ به شکل میز هم ایده جالبی به نظر می‌رسد که این میز بنابر سلیقه شما می‌تواند حتی به شکل مشکی طراحی شده و زیبایی خاصی به محیط ببخشد و روی آن نیز از وسایل تزئینی و دکوریجات استفاده کنید.
  • با استفاده از کاوری مشابه کابینت با درب و پانل نیز علاوه بر پوشش شوفاژ، مکانی برای قرار گرفتن وسایل تزئینی هم خواهید داشت.
  • قرار دادن یک شلف چوبی شناور بر روی شوفاژ به همراه وسایل تزئینی که روی آن قرار می‌گیرد نیز می‌تواند ایده جالبی برای پوشش دادن شوفاژ باشد.
  • برای پوشاندن شوفاژهای تعبیه شده در زیر پنجره، استفاده از روکش‌های چوبی سنتی ایده جالبی به نظر می‌رسد. البته چوب‌های روستیک نیز گزینه جالب و فوق العاده جذابی برای کاور شوفاژ محسوب می‌شوند که علاوه بر پوشش شوفاژ زیبایی محیط را چند برابر خواهند کرد.

 

پوشش شوفاژ

 

سخن آخر

 

لازم به ذکر است که شما برای کلیه این ایده‌ها می‌توانید از متریال خاصی استفاده کنید که در تناسب با دکوراسیون داخلی منزلتان باشد، مثلا تبدیل کردن شوفاژ به یک میز می‌تواند با استفاده از سنگ‌های تزئینی، چوب، آهن و … صورت گیرد که انتخاب هر یک از این متریال بستگی به سایر اجزای محیط داخلی منزل دارد

توجه داشته باشید که بدون صرف هزینه و وقت زیاد نیز می‌توانید کاور شوفاژ خود را به بهترین نحو انجام دهید مثلا می‌توانید در صورتی که شوفاژ در قسمت پایینی پنجره قرار دارد از پرده‌ها‌ی بلند برای پوشاندن آن استفاده کنید یا اینکه با قرار دادن میز، قفسه و گلدان‌ها در قسمت جلوی شوفاژ، آن را پوشش دهید.

لطفا به این محتوا امتیاز دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Call Now Button
×