طراحی صندلی اپن
فهرست

طراحی صندلی اپن

طراحی صندلی اپن به سبک مختلف

 

طراحی صندلی اپن به سبک های مختلف می تواند تاثیر چشم گیری در زیبایی دیداری دیزاین داخلی داشته باشد. استفاده از میز اوپن آشپزخانه می تواند ترفندی مناسب برای استفاده از حداکثر فضای داخلی موجود باشد. طراحی صندلی اپن آشپزخانه در طرح های مختلف علاوه بر آنکه می تواند زیبایی دیداری این نوع میز را افزایش دهد در زمان نشستن هم می تواند در راحتی استفاده کنندگان تاثیر مهمی داشته باشد. البته نوع استفاده از میز اپن آشپزخانه تاثیر مهمی در انتخاب نوع صندلی های آن دارد. افرادی که از میز اپن آشپزخانه به عنوان میز بار استفاده می کنند معمولا از صندلی هایی با پایه های بلند تر و نشیمن گاه کوچکتر در طرح ها و رنگ های مختلف استفاده می کنند و افرادی که از میز اوپن آشپزخانه به عنوان میز ناهار خوری استفاده می کنند ممکن است طرح و اندازه صندلی های شان متفاوت باشد.

 

برای طراحی  صندلی اپن آشپزخانه باید به چه مواردی توجه شود؟

 

یکی از مواردی که امروزه در طراحی دکوراسیون آشپزخانه مورد توجه بوده و در صورت طراحی درست می تواند تاثیر زیادی در زیبایی دیداری فضای آشپزخانه داشته باشد طراحی اپن آشپزخانه به عنوان یک میز و جا نمایی صندلی در طرح ها و رنگ های مختلف می باشد.

این طراحی باید طوری باشد که با سبک های مختلف طراحی دیزاین داخلی از هماهنگی لازم بر خوردار باشد‌. در انتخاب صندلی اپن آشپزخانه عوامل زیادی مثل ابعاد و اندازه های صندلی، جنس، کیفیت،  راحتی، مدل صندلی و سایر استانداردهای مرتبط با سبک کار باید در نظر گرفته شود تا بتوان یک طراحی زیبا و ایده آل به وجود آورد.

 

انواع طراحی صندلی اپن آشپزخانه در سبک های مختلف

 

با توجه به سبک های مختلف طراحی اپن آشپزخانه صندلی هایی که برای این کار در نظر گرفته می شود از تنوع زیادی برخوردار هستند و هرکس می تواند متناسب با سلیقه و نوع دیزاین داخلی نسبت به انتخاب نوع مناسب آن اقدام کند در ادامه سعی می شود به طرح های پرطرفدار صندلی اپن آشپزخانه اشاره شود.

 

  • صندلی اپن ساده

صندلی اپن ساده از نظر ساختار و رنگ آمیزی ساده ترین نوع صندلی محسوب می شود ویژگی این نوع صندلی قابلیت هماهنگ شدن با انواع سبک های دکوراسیون است که با کمی خلاقیت دست یابی به هدف نمی تواند امری دور از انتظار باشد. صندلی ساده همانطور که گفته شد در ابعاد و اندازه های مختلف ساخته می شود.

در زمان استفاده از صندلی اپن ساده می توان بسته به ارتفاع کانتر و آناتومی بدن، اندازه صندلی ها که پایه بلند کوتاه، معمولی و یا متوسط باشد را انتخاب نموده  سپس نسبت به جا نمایی آن در فضای اپن آشپزخانه اقدام کرد.

ارتفاع صندلی اپن با کانترها یا میزهایی به ارتفاع ۹۰ سانتیمتر در حدود ۶۰ تا ۶۵ سانتیمتر می تواند در نوسان باشد که با توجه به آناتومی بدن و نحوه نشستن می توان آن را تنظیم نمود.‌

البته برای بر طرف شدن این مشکل مدل های مختلف صندلی با قابلیت تنظیم ارتفاع در بازار موجود می باشد که از محبوبیت خوبی برخوردار بوده و مورد توجه می باشند.

 

صندلی اپن ساده

 

  • صندلی اپن پایه بلند

این نوع صندلی همانطور که از نامش پیداست پایه بلند می باشد. معمولا سلیقه و انتخاب افراد نقش مهمی در انتخاب نوع صندلی و اندازه پایه های آن بازی می‌کند. معمولا صندلی اپن پایه بلند در دو شکل جک دار و ساده طراحی و تولید می شوند.

این نوع صندلی از ساختار و ظاهر نسبتا کوچک و جمع و جور هستند که بدون پشتی یا با پشتی کوتاه تولید می شوند و در نوع خود از نظر زیبایی دیداری می توانند فوق العاده باشند. همچنین استفاده از این نوع صندلی اپن آشپزخانه به دلیل جمع و جور بودن برای فضاهای کوچک می تواند بسیار مناسب مفید باشد.‌

 

  • صندلی اپن پشتی دار

صندلی های اپن آشپزخانه از تنوع بالایی در ساختار طراحی برخوردار می باشد که هرکس می تواند با توجه به نوع کاربرد یا سبک دکوراسیون آشپزخانه نوع مورد نظر خود را انتخاب نماید به عنوان نمونه صندلی اپن پشتی دار می تواند در حکم صندلی ناهار خوری عمل کنند منتهی برای این کار فضای دیزاین داخلی باید از ظرفیت لازم برخوردار باشد تا بتوان برای اپن آشپزخانه از صندلی اپن پشتی دار استفاده کرد.

 

  • صندلی اپن چوبی مدرن

امروزه با توجه به طراحی و نصب  سبک های جدید و مدرن کابینت آشپزخانه یکی از پرطرفدار ترین صندلی های اپن آشپزخانه صندلی اپن چوبی مدرن است که به شکل تمام چوبی طراحی و ساخته می شوند البته ممکن است برای زیبایی بیشتر کار از ترکیب فلز و چوب هم برای ساخت صندلی اوپن چوبی مدرن استفاده شود.

امروزه در طراحی خانه های مدرن از فلز و چوب در بخش های مختلف به شکل گسترده استفاده می شود که صندلی اپن آشپزخانه هم از این قائده مستثنی نیست.

 

صندلی اپن چوبی مدرن

 

  • صندلی های یک شکل با تنوع رنگ

از این روش می‌توان برای آشپزخانه هایی با سبک معماری مدرن استفاده کرد.  در این روش روال کار می تواند به این شکل باشد که در ساختار اون آشپزخانه از یک تم مدرن با ترکیب رنگ های خنثی استفاده شود و برای ایجاد تنوع و زیبایی بیشتر مثلا از یک مدل صندلی با رنگ بندی مختلف استفاده گردد.

به کارگیری  این ایده علاوه بر ایجاد تنوع ظاهری در فضای اطراف اپن آشپزخانه باعث روح بخشیدن به فضای پیرامونی شده و از یکنواختی جلوگیری می کند. برای ایجاد تنوع در صندلی اپن آشپزخانه از روش های دیگری هم می توان استفاده کرد. یکی دیگر از روش های خلاقانه ای که می تواند باعث زیبایی و خاص شدن فضا شود.

استفاده از صندلی های با دوخت پارچه می باشد. منتهی در این روش باید دقت شود که صندلی ها از نظر ساختار و پارچه ای که برای دوخت در قسمت پشتی و نشیمن گاه استفاده می شود شبیه به هم باشند و تنها تفاوت آن ها در رنگ پارچه های استفاده شده در صندلی به عنوان رویه اصلی باشد.

از دیگر روش های ایجاد تنوع در صندلی اپن آشپزخانه استفاده از صندلی های آهنی یا چوبی با رنگ بندی های مختلف است که می تواند باعث زیبایی دیداری فضای ظاهری آشپزخانه شود.

 

صندلی های یک شکل با تنوع رنگ

–  ترکیب مدل های گوناگون طراحی صندلی اپن

از روش های خلاقانه دیگر برای ایجاد تنوع در طراحی و جا نمایی صندلی اپن آشپزخانه برعکس روش های قبل که از صندلی یکسان با تنوع رنگ برای ایجاد تغییر استفاده می شد استفاده  از صندلی هایی با طرح ها و مدل های مختلف می باشد.

منتهی برای جلوگیری از آشفتگی بهتر است نوع جنس و متریال صندلی های استفاده شده در اپن آشپزخانه یکسان باشد مثلا درعین تنوع داشتن از نظر ساختار جنس و متریال همه آن ها از چوب یا آهن باشد‌.

البته استفاده از عناصر چوب و آهن به شکل مکمل هم می تواند زیبایی کار را افزایش دهد. در این روش می توان برای ایجاد هماهنگی بیشتر بین صندلی هایی که با ساختار و شکل متفاوت در اپن آشپزخانه جا نمایی می شوند طوری عمل نمود که اختلاف در مدل و متریال با توجه به سبک آشپزخانه در نظر گرفته شود.

از روش های دیگری که بر اساس آن می توان صندلی های اوپن آشپزخانه را طراحی و جا نمایی کرد استفاده از تفاوت در ارتفاع می باشد در این روش صندلی ها از نظر اندازه، متریال و رنگ تقریبا یکسان انتخاب می شوند و تفاوت آن ها در ارتفاع است که باعث تمایز آن ها از یکدیگر می شود.

در این روش صندلی از نظر ارتفاع متناسب با افراد کم سن و سال، کوتاه قد و بلند قد انتخاب می شود تا نشست و برخاست آن ها راحت تر باشد و در هنگام استفاده از صندلی دچار مشکل نشوند. استفاده از این نوع صندلی می تواند از نظر دیداری هم باعث زیبایی فضای کلی آشپزخانه شود.

 

ترکیب مدل های گوناگون صندلی

سخن پایانی طراحی صندلی اپن

طراحی صندلی اپن آشپزخانه در سبک ها و مدل های مختلف می تواند از نظر راحتی استفاده کنندگان و زیبایی ظاهری نقش مهمی در فضای آشپزخانه داشته باشد. صندلی های آشپزخانه ممکن است با توجه به سبک دکوراسیون آشپزخانه یا المان های مختلف از تنوع بالایی در طرح و رنگ برخوردار باشند. از موارد مهمی که می تواند باعث تنوع در صندلی آشپزخانه شود می توان به مواردی مانند سلیقه افراد، اندازه فضای دیزاین داخلی برای جا نمایی صندلی با ساختارهای متفاوت و طرح های خلاقانه اشاره کرد که در صورت طراحی نظامند و جا نمایی درست می تواند زیبا و خارق العاده باشد.

لطفا به این محتوا امتیاز دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Call Now Button
×