دکوراسیون داخلی

سبک روستیک مدرن

دکوراسیون داخلی روستیک

در این مقاله می‌خواهیم اطلاعاتی راجع به این که سبک روستیک مدرن به شما عزیزان بدهیم.

به احتمال زیاد اکثر شما تا به حال سبک روستیک را نشنیده اید سبک روستیک  یکی از انواع سبک دکوراسیون داخلی است. یک سبک بسیار زیبا و مدرن که عناصر اصلی آن می تواند چوب هم باشد. ما در اینجا شما را با سبک مدرن که بیشتر آن از چوب درست شده آشنا می کنیم.

این سبک از دکوراسیون مدرن بسیاری از سبک های گوناگون دکوراسیون را پوشش داده و یک سبک از نوع قدیمی ، طبیعی و ارگانیک است .که امروزه نیز طرفداران زیادی دارد. در بیشتر خانه های کشاورزی و یا ساحلی سبک روستیک به وضوح قابل مشاهده است .سبک دکوراسیون روستیک مدرن ، سبکی بسیار آرام است.که روحیه انسان را باز می‌کند و باعث آرامش دادن به انسان می شود .جالب است بدانید که سبک روستیک به دنیای مد و لباس هم راه پیدا کرده و طرفداران مخصوص به خود را دارد .در بیشتر مواقع در سبک روستیک برای دکوراسیون و مد از رنگ های طبیعی مانند بژ و سفید و قهوه‌ای و یا بهتر بگوییم از رنگهای گرم استفاده می‌شود.

قابل ذکر است که در سبک  روستیک شما هیچ رنگ ، پررنگ و یا جیغی را مشاهده نخواهید کرد .چون همانطور که در بالا نیز به آن اشاره کردیم سبک روستیک  یک سبک آرام و ملایم است.

تاریخچه سبک روستیک مدرن

بعد از اینکه شما متوجه شدید که سبک روستیک مدرن چیست در  ادامه می‌خواهیم تاریخچه‌ای از این سبک بسیار جذاب و دیدنی را برای شما بازگو کنیم. در اصطلاح روستیک به معماری هایی گفته می شود که با مواد طبیعی مثل سنگ، چوب و یا حتی بعضی  از فلزات طراحی و ساخته می شود. به همین دلیل ساخت بعضی ستونها ، سبد ها ،گلدان ها، ویترین ها و یا هر چیزی که بشود با آن جلب توجه کرد یک سبک روستیک را ابداع می کند.

در پنسیلوانیا برای اولین بار در یک آرایشگاه از سنگ‌های تراشیده استفاده شد که بسیار چشمگیر بود. در سال ۱۸۴۸ یک فرد روستایی کلبه‌ای با خز ساخت که آن را نیز می توان نوعی از سبک روستیک خواند.

در گذشته و شاید هم امروزه در کشور خودمان در بیشتر روستاها در پشت بام ها از کاهگل استفاده می کردند. که این نیز نوعی سبک روستیک است قابل ذکر است که لودون و داوینگ دو فردی بودند که در سال ۱۸۴۸ با گذاشتن مواد کنار هم در واقع سبک روستیک را امتحان کردند.

ولی در آن زمان هنوز قرار گرفتن مواد در کنار هم با نام روستیک نام نگرفته بود. بعدها با الهام گرفتن از خانه های طبیعی سبک روستیک  در روستاها را شکل گرفت . بودون اعتقاد داشت که از عناصر طبیعی در دکوراسیون روستیک استفاده می شود که می توان با استفاده از شکل های هندسی مختلف این سبک را به وجود آورد . بعدها سبک روستایی و محلی لودون و داوینگ  بسیار مورد استفاده و استقبال مردم جهان قرار گرفت.

امروزه نیز این سبک زیبا و جذاب نشان دهنده مواد طبیعی و واقعی است که  با نام سبک روستیک مدرن نام  گرفته است. جالب است بدانید که امروزه برای جذب مشتری از سبک روستیک در بوتیک ها، کافی شاپ ها و دکوراسیون مجالس عروسی استفاده فراوان می‌شود.

ویژگی های مهم سبک روستیک مدرن

سبک روستیک مدرن چند ویژگی مهم و خاص دارد .که این ویژگی ها کاملاً در این سبک قابل مشاهده است و در واقع ویژگی های اصلی و کلیدی این سبک به حساب می آید.

مواد طبیعی

در خانه‌هایی که دکوراسیون آنها از سبک روستیک مدرن استفاده شده باشد ، مثلاً کفپوش های چوبی با تخته های عریض استفاده می شود. در بعضی موارد حتی در سقف خانه ها هم از چوب طبیعی و واقعی استفاده می‌کنند و این باعث می شود نمای خانه بهتر و بیشتر نمایان شود .در سبک روستیک  مدرن استفاده از چوب های طبیعی به جای چوبهای جعلی و فیک استفاده می کنند . در واقع با قاطعیت می‌توان گفت که چوب طبیعی و واقعی یکی از عناصر اصلی دکوراسیون روستیک محسوب می شود.صندلی ها و میزهای که با چوب به صورت تور بافت ساخته می شوند یک سبک روستیک مدرن است ،با چوب های اصل و واقعی که جذابیت را صد چندان می کند.

بافت مخصوص

همانطور که گفتیم در سبک روستیک مدرن مواد و عناصر به کار رفته در دکوراسیون منزل طبیعی است. این سبک از دکوراسیون ،از نظر بافت بسیار متنوع است .مثلاً فرشهای که در این دکوراسیون استفاده می‌شود از پوست حیواناتی مثل پلنگ و گورخر درست شده است.

شومینه ها معمولاً از سنگ ساخته میشوند گلدان ها از سطلهای فلزی ساخته می شوند. در ساخت  میز و صندلی ها  چوب نیشکر بکار می رود.یعنی همه چیز، جنس طبیعی دارند.

دست ساز بودن در سبک روستیک

از ویژگی مهم که در سبک دکوراسیون روستیک مدرن خودنمایی می‌کند این است که تمام عناصر و لوازم  دست ساز است . در واقع لوازم تزئینی مورد استفاده در منزل در سبک روستیک منحصر به فرد بوده و شما کمتر می توانید در جاهای دیگر آن را پیدا کنید .در نتیجه برای سبک روستیک مدرن باید از ابزار و عناصری برای استفاده پیدا کنید که کمیاب و جذاب باشند.و بسیاری از ویژگی های کلیدی که در سبک روستیک مدرن وجود دارد که باعث شده این سبک بسیار زیبا و چشم گیر شود همانطور که در بالا نیز به آن اشاره کردیم طبیعی بودن مواد در سبک روستیک بسیار اهمیت دارد و اصلی ترین ویژگی این سبک به شمار می‌آید اگر قصد دارید این سبک را به خوبی خلق کنید سعی کنید از مواد طبیعی استفاده کنید و با این مواد طبیعی آثار و وسایل تزئینی جدیدی را شکل دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *