ظروف بتنی
فهرست

ساخت ظروف بتنی

آموزش ساخت ظروف بتنی

شاید شما نیز در همان ابتدا با شنیدن نام ظروف بتنی نتوانید تصویر زیبایی از آن را در ذهن خود تصور کنید. ولی باید بدانید که ظروف بتنی را می توان با استفاده از ترفندهای مختلفی بسیار شیک و جذاب کرد. ظروف سفالی مزایای بسیاری دارد که می تواند افراد بسیاری را ترغیب به استفاده از آن کند. برای داشتن این ظروف نیازی نیست که هزینه بالایی را صرف کنید بلکه ساخت این ظروف بسیار ساده بوده و شما می توانید به راحتی به صورت دستی آن را بسازید. در ادامه به آموزش ساخت ظروف بتنی خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

ظروف بتنی

پیش از این که در مورد آموزش ساخت ظروف بتنی صحبت کنیم، باید ابتدا بدانید که ظروف بتنی چیست و با استفاده از چه متریالی تولید می شود. بتن یکی از متریال های بسیار کاربردی و ارزان است که به راحتی قابل تهیه می باشد. این ظروف در طرح و مدل های مختلفی موجود است و با استفاده از آن می توانید ظروف مختلفی را تولید کنید.

ظروف بتنی

 

ساخت گلدان بتنی

برای ساخت گلدان بتنی شما نیاز به یک قالب دارید. قالب های بتنی را می توانید با استفاده از ابزارهای دور ریختنی تهیه کنید. به عنوان مثال ظرف روغن می تواند به عنوان قالب بتنی به کار رود. برای این کار لبه های قوطی را برش داده و بتن را در داخل آن بریزید. پس از خشک شدن بتن قوطی را برش زده و گل و گیاهان خود را در داخل آن قرار دهید. لازم به ذکر است که داخل این قوطی باید خالی باشد تا بتوانید گیاهان را در آن بگذارید.

استفاده از مواد بتنی به صورت خام برای تهیه گلدان می تواند جلوه خاصی را به محیط ببخشد. ولی برای این که زیبایی و جذابیت این گلدان ها را افزایش دهید می توانید از رنگ و طرح های مختلفی بهره ببرید. شکل و طرح گلدان های بتنی به قالب های شما بستگی دارد. قوطی های نوشابه و آب معدنی، ظرف های خالی شامپو و … نیز می تواند قالبی شیک و جذاب برای گلدان های بتنی باشد.

ظروف بتنی

 

مواد مورد نیاز برای ساخت ظروف بتنی

سیمان

قالب (ظروف پلاستیکی، جعبه های شیرینی و مواردی از این قبیل)

بیلچه جهت تهیه ملات بتن

آجر و یا هر جسم سنگینی برای فیکس نمودن

کاغذ سمباده

همچنین شما برای رنگ کردن ظروف بتنی نیز باید از رنگ های متنوع و قلم مو استفاده کنید.

 

هزینه ساخت ظروف بتنی

در هنگام ساخت این ظروف قطعا این سوال برای شما پیش می آید که هزینه ساخت این ظروف چقدر است؟ برای ساخت این ظروف نیاز به ملات کمی است. بنابراین ساخت ظروف بتنی هزینه بسیار پایینی دارد و شما به راحتی و تنها با ابزارهای دور ریختنی و غیر قابل استفاده می توانید این ظروف را بسازید. تنها هزینه پرداختی بابت ساخت ظروف بتنی خرید مصالح بتن و در صورت نیاز رنگ می باشد.

 

طرح و مدل ساخت ظروف بتنی

در هنگام ساخت ظروف بتنی باید بدانید که قالب شما تعیین کننده شکل ظاهری این ظروف می باشند. بنابراین شما می توانید قالب این ظروف را بر اساس سلیقه خود تهیه کنید. از طرفی پس از خشک شدن بتن و شکل گیری آن می توانید با استفاده از سمباده های زبر مدل های خاصی را بر روی این ظروف طراحی کنید. ظروف بتنی قابلیت رنگ پذیری دارد. بنابراین شما با استفاده از رنگ های مختلف و قلم مو می توانید این ظروف را رنگ آمیزی کرده و بر روی آن طرح های مختلفی را پیاده سازی نمایید.

 

چه ظروفی را می توان با استفاده از بتن تهیه کرد؟

در هنگام ساخت ظروف بتنی باید بدانید که این ظروف تنها جنبه تزئینی دارند و نمی توان به عنوان ظروف مصرفی از آن استفاده کرد. معمولا بتن برای ساخت گلدان و جاشمعی به کار می رود. در نتیجه هر ظرفی که جنبه تزئینی دارد، با استفاده از بتن قابل ساخت می باشد.

 

ظروف بتنی

 

خرید ظروف بتنی

در صورتی که زمان و وقت کافی برای آموزش ساخت ظروف بتنی را ندارید، می توانید این ظروف را به صورت آماده از بازار تهیه نمایید. ظروف بتنی مقاومت و استحکام بسیار ایده آلی دارد و شما تا سال ها می توانید از آن استفاده کنید. این ظروف نشکن است و هیچ ضربه و یا فشاری نمی تواند به آن آسیب برساند.

 

لطفا به این محتوا امتیاز دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Call Now Button
×