میز تحریر و کاربرد آن متناسب با فضا
فهرست

میز تحریر و کاربرد آن متناسب با فضا

میز تحریر و کاربرد آن متناسب با فضا

میز تحریر ابزاری است که کاربرد آن جهت نگارش ، مطالعه ، کار با کامپیوتر و امور اداری در خانه ، مدرسه ، ادارات و سازمانها می باشد. میز تحریر معمولاً دارای یک یا دو قفسه در قسمت پایین است. تعدادی از آنها شامل فضایی برای جایگیری کتاب و دفاتر و نوشت افزار مانند کاغذ و خودکار و…. هستند. تصاویر قدیمی یافت شده از میز تحریر که مربوط به قرون وسطی هستند نشان می دهد که در آن تاریخ بدلیل حجم زیاد و بزرگی کتب ، میزهای تحریر در ابعاد بزرگ و سنگین ساخته می شده اند. در دوره رنسانس و بعد از آن ساختار میزها باریکتر و کشیده تر و سبکتر شد. با اختراع کامپیوتر در دهه هشتاد میلادی میزها با تغییرات بسیاری مواجه شده و کاراییشان افزایش یافت.

 

انواع میز تحریر

انواع مبز تحریر و کاربرد آن

انواع گوناگونی از میز تحریر و کاربرد آن به لحاظ طراحی و متریال های مختلف در بازار وجود دارد. میزها عمدتا از جنس چوب ، MDF ، فلز ، شیشه و پلاستیک بوده که میزهای چوبی بدلیل زیبایی و تنوع ، دوام و استحکام طرفداران بیشتری دارند. .میزها عمدتا از جنس چوب ، MDF ، فلز ، شیشه و پلاستیک بوده که میزهای چوبی بدلیل زیبایی و تنوع ، دوام و استحکام طرفداران بیشتری دارند.

قد و سن شخص ، ابعاد میز و مقدار فضایی که میز باید در آنجا قرار گیرد از مهمترین نکاتی هستند که در هنگام انتخاب و خرید میز تحریر باید مدنظر گرفته شوند. ابعاد نامناسب میز تحریر می تواند عامل بروز مشکلات بیشمار جسمی مانند گردن درد ، کمر درد، خستگی و کاهش سطح تمرکز شود.

بزرگی و یا کوچکی فضای اتاق خواب و یا اتاق کار که براساس آن باید یک میز تحریر با طول و عرض و ارتفاع مناسب برای استفاده خود و یا فرزند دلبندتان فراهم نمایید. اگر متراژ اتاق شما پایین است بهترین مکان برای قراردادن میز ، گوشه‌ها و قسمتهای غیر قابل استفاده اتاق می باشد. میزهای متحرک متصل به کتابخانه و میزهای آویزدار گزینه مناسبی برای این منظور بوده و براحتی جابجا و باز و بسته می‌شوند.

 

کاربرد میز تحریر

ابعاد میز تحریر و کاربرد آن

میز تحریر و کاربرد آن تا حد زیادی به ابعاد آن بستگی دارد. ابعاد میز تحریر با توجه به سن و قد افراد متفاوت است. به عنوان مثال برای کودکان ابتدا باید قد را در نظر گرفته و برای او میزی انتخاب کنیم که وقتی پشت آن می‌نشیند و دستش را روی میز می‌گذارد، میز و آرنج او در یک خط قرار بگیرند. ضمنا ارتفاع میز تحریر باید به اندازه ای باشد که کف پای کودک روی زمین باشد و زانوی او هم در زاویه ۹۰ درجه قرار گرفته باشد. غالبا میزهای تحریر با توجه به محدوده سنی کودک، نوجوان و بزرگسال با ارتفاع و طول و عرض استاندارد ساخته می شوند.

نکته آخر و بسیار مهم این که بدانیم از چه وسایلی بیشتر روی میز تحریر استفاده می‌کنیم. لپ‌تاپ، لوازم تحریر، چراغ مطالعه، گوشی، لیوان چای و….. از وسایلی هستند که معمولا روی میز تحریر قرار می گیرند.در نتیجه باید میز تحریری تهیه کنیم که فضای کافی برای قرار دادن وسایل مورد نیاز داشته باشد.

 

میز تحریر برای فضای دلخواه

 معرفی چندین مدل میز تحریر و کاربرد آن متناسب با فضای کوچک

۱- میز تحریر پنجره شناور : همان طور که از اسم آن مشخص است این میز شناور ، مناسب استفاده در کنار پنجره و گوشه و زوایای اتاق می باشد و معمولا از MDF ساخته می شود.

۲- میز تحریر کم عمق و مدرن چوبی : با طراحی جمع و جور برای فضای کوچک کاربرد ویژه ای دارد.

۳- میز تحریر با قلاب شناور : یک میز توکار ساده که داخل کنج دیوار تعبیه می شود.

۴- میز تحریر سفید کوچک تاشو : این میز متناسب با هر سبک دکوراسیون و در همه ی فضاهای کوچک و کنار دیوار قابل استفاده است. پایه های میز لولایی و تاشو بوده و براحتی قابل حمل و جمع آوری است.

۵- میز تحریر پیشخوان آویز : براحتی می توان از  عرض دیوار استفاده کرده و میز را به دیوار مخصوصا در اتاقهای L مانند نصب نماییم. از مزایای این میز فضای زیاد برای نصب قفسه ها و طبقات و قرار دادن کمد های کوچک و حرکت صندلی ها می باشد.

۶- میز تحریر ایستاده : میز توصیه شده پزشکان متخصص  شما می توانید این میز کوچک را روی میز تحریر خود قرار داده و به صورت ایستاده و بدون خستگی از آن استفاده نمایید.

۷- میز تحریر با قفسه بندی سیمی : براحتی می توان به قفسه های سیمی متصل به دیوار یک قطعه چوبی یا MDF اضافه کرده و آن را مبدل به یک میز تحریر کمجا و شیک نمایید.

۸- میز تحریر دوکاره : یک میز دو کاره مناسب آپارتمان های کوچک که همزمان هم میز غذاخوری و هم میز تحریر می شود.

۹- میز تحریر داخل کمد : یک ایده جالب و کاربردی استفاده از فضای داخل کمد دیواری و بکارگیری قفسه بندیهای آن بعنوان میز تحریر می باشد. با بستن شدن درب کمد میز شما پنهان شده و به بهترین شکلی در فضای اتاق صرفه جویی می شود.

لطفا به این محتوا امتیاز دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Call Now Button
×