بلاگ, چوب, دکوراسیون داخلی

4 راه ساده برای افزایش رضایت و بهره وری پرسنل و کارکنان

دکوراسیون روستیک

اگر شما صاحب کسب و کاری هستید و به عنوان مدیر ، صاحب دفتر کار می باشید ، از شما انتظار می رود که مولد ، خلاق و دارای روابط اجتماعی بالا نیز باشید . در حوزه دکوراسیون محیط کار ، بخش طراحی فضای اداری و چیدمان استاندارد آن بخش قابل تاملی می باشد . طراحی مناسب این فضا باعث بالا رفتن راندمان کاری و بهبود عملکرد شما ، به عنوان مدیر خواهد شد و به مراتب بر روی کیفیت کار پرسنل و کارکنان شما تاثیر مثبتی خواهد گذاشت .

طراحی دفتر کارتان بر احساس و تفکر شما بسیار تأثیر می گذارد .شما به عنوان مدیریت سازمان باید تصمیم گیری های مهم و حیاتی را گرفته و  راندمان کار را با کیفیت بالا سرعت ببخشید .خواه کارفرما باشید و یا کارمند ، می توانید در دفتر کار خود تغییرات مثبتی ایجاد کرده و به همه کمک کنید از حضور در آنجا احساس خوشبختی کنند.

اهمیت طراحی فضای اداری :

کارفرمایان باید توجه داشته باشند که پرسنل و کارمندان آن ها انتظار دارند در محل کارشان احساس شادی و سرزندگی داشته باشند و به دنبال یک تجربه کاری لذت بخش هستند و نه فقط یک دستمزد خوب .

با دادن فرصت به کارمندان خود برای تزئین فضای اداری خودشان ، آنها احساس رضایت بیشتری در محل کار خواهند کرد ، این امر نه تنها فرهنگ بهتری در شرکت ایجاد می کند ، بلکه باعث صرفه جویی در هزینه شما می شود ؛ زیرا کارمندان ناراضی و دلسرد احتمال دارد روزهای مریضی و ناخوشی بیشتری را سپری کنند و بازده کمتری داشته باشند . در ادامه ما چهار ایده برای تزئین دفتر کار و طراحی فضای اداری جمع آوری کرده ایم تا آن را به مکانی دلپذیر تبدیل کند و از حالت خشک و بی روح کاری خارج کند .

طراحی فضای اداری

1 .تزئین دفتر و میز کار شخصی :

کریستی پالومبو که یک مشاور و نظریه پرداز معروف است عنوان می کند که : ما یک سوم زندگی خود را در محل کار می گذرانیم . پس زیبایی و آراستگی آن بسیار مهم است . چند قاب عکس ، گیاه ، جا لیوان تزئینی یا حتی یک اکسسوری خاص بر روی میز کارتان داشته باشید . داشتن مالکیت فضای کاری به نظر می رسد شما نسبت به تیم  و کار خود متعهدتر هستید و بهره وری خود را تا 32٪ افزایش می دهید .صاحب فضای شخصی خود باشید ! و آن را به سلیقه خود دیزاین نمایید .

به عنوان یک کارفرما ، به کارمندان خود اجازه دهید آزادانه در فضای شخصی خود دست به تغییرات بزنند . حتی ممکن است کمک هزینه کمی به آنها بدهد تا بتوانند چیزی را خریداری کنند که باعث شود آنها پشت میز خود حس خوب و رضایتمندی داشته باشند.

طراحی فضای اداری

2 .از انرژی آفتاب و نورطبیعی غافل نشوید :

غالباً کارکنان  قبل از طلوع آفتاب وارد محیط کاری شده و پس از غروب آفتاب از آنجا خارج می شوند و کمتر از انرژی خورشید بهره می برند . راحت ترین تصمیم این است که از پنجره های بزرگ استفاده نمایید ولی اگر اتاق هیچ پنجره و دریچه ای به فضای باز نداشت ، چه راهکاری برای طراحی فضای اداری وجود خواهد داشت ؟

می توان فضای سرو غذا را روی تراس یا حتی روف گاردن تعبیه کرد و با این کار ساعتی را از انرژی خورشید استفاده نماییم . و یا تایم استراحت را در فضای باز برای صرف یک فنجان چای یا قهوه در نظر گرفت . روشنایی نیز عامل مهمی است و برای هر بخش میزان نور باید متفاوت باشد . اتاق های کم نور باعث می شود که تمرکز ، کمی بیشتر شده و در نتیجه خلاقیت به وجود خواهد آمد ، در حالی که فضای روشن تر به تفکر تحلیلی و ارزشی و تصمیم گیری مهم کمک می کند.

خرید میز کنفرانس

3 . میز کنفرانس خاص و متفاوت :

قطعا مهم ترین تصمیم گیری ها برای هر سازمان و مجموعه ایی در اتاق جلسات و بر روی میز کنفرانس گرفته می شود . باید تمام موارد روانشناسی و طراحی فضای اداری برای این اتاق دو برابر رعایت شود . از رنگ آمیز دیوارها گرفته تا نورپردازی محیط و حتی راحتی صندلی ها برای اخذ تصمیمات مهم نقش به سزایی دارند .

بوی مطبوع محیط ، دمای اتاق و انرژی های حاکم بر فضا را باید به دقت مورد توجه و بررسی قرار داد . هر مقدار برای این قسمت از سازمان و شرکت وقت و هزینه در نظر بگیرید و طراحی فضای اداری را زیبا نمایید ، عاقلانه و هوشمندانه خواهد بود .

مجموعه زد دیزاین سازنده انواع میزهای کنفرانس روستیک که با متریل چوب 100% طبیعی ساخته شده است ،شما را به مشاهده انواع میز تمام چوب دعوت می نماید .

انرژی موجود در چوب طبیعی را با کمتر محصولی می توانید مقایسه کنید و یک اکسسوری بسیار زیبا و خاص و جذابی می باشد که با ورودش به هر فضایی ، ظاهر و لوکیشن را به یکباره تحت شعاع قرار داده و به یک کانون توجه تبدیل خواهد شد .

 

4 . نقش رنگ در طراحی فضای اداری :

تحقیقات نشان داده است که رنگ  تأثیر قابل توجهی بر روحیه انسان دارد. و حتی می تواند بهره وری افراد را افزایش یا کاهش دهد. رنگهای مختلف تأثیرات متفاوتی بر عملکرد ما دارند. آبی و سبز در خلاقیت به ما کمک می کنند در حالی که به نظر می رسد رنگ قرمز به ما در توجه به جزئیات کمک می کند.

قرمز را نباید در فضاهای کاری پر تنش و استرس زا استفاده کرد. زیرا بدلیل حضور تحریک کننده اش، به استرس و تنش محیط افزوده می کند. دیوارهای آبی رنگ؛ برای حسابداران، برنامه نویسان و دیگر متخصصانی که به طور تمام وقت کار ذهنی تکراری انجام می دهند، موثرتر است. به همین دلیل است که در طراحی فضای اداری رنگ غالب اکثر اتاق های فکر دفاتر ، به رنگ آبی است.

کارشناسان توصیه می کنند که از رنگ زرد در حین مذاکرات در اتاق های کنفرانس استفاده نشود . زیرا ماهیت تحریک کننده آن می تواند اضطراب حاضرین در جلسه را افزایش دهد . رنگ سفید با توجه به طبیعت روشن بودن و بزرگ جلوه نمایی فضا ، انتخاب مناسبی برای راهروها، اتاق های کوچک و فضاهای تولیدی کم نور نیز می باشد.

در خاتمه متذکر می شویم که بازی با نور و رنگ و ایجاد روشی برای تزئین شخصی و انتخاب متریال با کیفیت و … ، همگی مراحل ساده ایی است که می تواند در تولید و شاد نگه داشتن خود و کارمندانتان بسیار کمک کند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *