چوب

چوب چنار

چوب چنار

چوب چنار

درخت چنار یکی از درختانی است که به صورت خودرو در بسیاری از جنگل ها و طبیعت رشد می کند. این درخت بسیار سخت و مقاوم بوده و تنه ای راست و پرقامت با برگ هایی سرسبز و زیبا دارد. در کشور آمریکا کاشت این درخت بسیار رایج است. این درخت قابلیت رشد تا 30 متر و حتی بیشتر را نیز دارد و برای پاکیزگی هوا بسیار مناسب می باشد. چوب چنار بسیار زیبا و جذاب بوده و برای ساخت لوازم تزئینی مورد استفاده قرار می گیرد. بر روی این چوب ها لکه های صدفی رنگ دیده می شود که جذابیت ان را چندین برابر می کند.

استفاده از چوب چنار

استفاده از این چوب در بسیاری از لوازم تزئینی داخل خانه رایج است. این چوب جلوه ای بسیار جذاب داشته و می توان درخت چنار را در بسیاری از پارک ها، کناره های رودخانه، جنگل ها و … مشاهده کنید. بسیاری از مبلمان های امروزه با استفاده از این چوب استفاده شده است. البته چوب چنار در برابر پوسیدگی مقاومت بسیار زیادی ندارد و از این رو برای ساخت لوازم تزئینی بیرون از منزل آن را با استفاده از لایه های مخصوصی می پوشانند.

یکی از کاربرد چوب چنار در ساخت میز آرایش می باشد. این چوب در برابر ضربه و فشار مقاومت بالایی داشته و رنگی بسیار مدرن و جذاب دارد و از این رو شما می توانید با استفاده از میزهای آرایشی تولید شده از این درخت نمایی بسیار فوق العاده ای را برای خانه خود رقم بزنید.

کاربرد چوب چنار

انواع چوب و درخت چنار

درخت چنار در تمامی کشورهای جهان رشد می کند و از این رو چوب این درختان در گروه های مختلفی تولید می شود که عبارت است از:

چنار آمریکایی: این گونه از درخت چنار از مرز کانادا تا فلوریدا و تگزاس نیز رشد می کند. این چنار می تواند بین 35 تا 40 متر ارتفاع آن افزایش یابد. رنگ و طرح تنه چنار آمریکایی متنوع بوده و با استفاده از آن می توانید لوازم تزئینی بسیار زیبا و جذابی را ایجاد کرد.

چنار خوشه ای: چنارهای خوشه ای درخت بومی ایالت کالیفرنیا بوده و در ژرف دره ها، مناطق ساحلی رودخانه ها، کنار چشمه ها و دشت های سیلابی رشد می کند. ارتفاع این درختان می تواند تا حدود 35 متر افزایش یابد و تنه آن به صورت مستقیم و به زیبایی به سمت بالا حرکت می نماید.

چنار خاوی: چنار خاوی نیز از دیگر انواع درختان چنار است که در اکثر نقاط ایران همچون تهران، اصفهان، ارومیه، جنوب البرز، خراسان و … رشد می کند. تنه بدون شاخه این درختان قطر یک متری و بلندی آن 8 متر می باشد. چوب این چنارها بسیار زیبا و جذاب بوده و رنگی بسیار چشم نواز دارد و می تواند به زیبایی ساختمان شما را جلوه دهد.

 

انواع چوب و درخت چنار

ویژگی ها

چوب چنار شاخصه های بسیار خاصی دارد و این امکان را به شما می دهد که بتوانید سریع تر این چوب را شناسایی کنید. در زیر به برخی از این ویزگی ها اشاره می کنم:

معمولا این چوب ها به رنگ سفید هستند و زیبایی بسیار دلنشینی دارند.

این چوب ها بسیار مستحکم بوده و هر بخش از آن با بخش دیگر تفاوت دارد.

در معرق کاری بسیار پرکاربرد می باشد.

این چوب بوی بسیار دلنشین و مطبوعی دارد.

تیره کردن چوب چنار

رنگ کردن چوب چنار یکی از فرایندهایی است که در برای ساخت بسیاری از لوازم لوکس و مدرن مورد استفاده قرار می گیرد. معمولا بسیاری از رنگ های چوب طبیعی و فاقد مواد شیمیایی هستند و از این رو طرح و فرم طبیعی چوب را تغییر نخواهند داد. برای تیره کردن این چوب از قلم موهای مخصوص استفاده شده و این کار تخصصی می باشد.

مزایا

یکی از مزایای چوب چنار ظاهر بسیار خاص و منحصر به فرد این چوب ها است که کاربرد این محصول را در ساخت لوازم تزئینی افزایش داده است.

بافت و طرح این چوب بسیار ظریف و خوش حالت بوده و رگه های آن فرم خاصی دارد.

این چوب قابلیت ابزار خوری بالایی دارد و از این رو می توان به راحتی آن را به فرم ها و اشکال مختلفی حالت داد.

همچنین بسیار بهداشتی بوده و در برابر آلودگی و گرد و غبار مصون می باشد.

قیمت چوبهای چنار

این نوع چوب به دلیل زیبایی ظاهری و کیفیت بسیار بالا، یکی از چوب های بسیار پرطرفدار است که فروش بالایی دارد. شاید با خود گمان کنید که به دلیل وجود درختان متعدد چنار چوب آن قیمت زیادی ندارد ولی باید بدانید که درخت زنده چنار تاثیر بسیاری بر روی زیبایی فضا و پاکسازی هوا دارد و از این رو نمی توان به راحتی آن را قطع کرد و از چوب آن بهره برد. به همین دلیل شما نمی توانید این چوب را به راحتی پیدا کنید. ولی در مقابل با توجه به زیبایی و مقاومت بسیار بالای چوب چنار قیمت آن مناسب و مقرون به صرفه می باشد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *