سبک زندگی

نگهداری از گیاهان آپارتمانی

نگهداری از گیاهان آپارتمانی

نگهداری از گیاهان آپارتمانی

اکثر خانم ها با وجود آپارتمان نشینی علاقه بسیاری به نگهداری گل و گیاهان دارند. گل و گیاهان آپارتمانی برای این که همیشه شاداب بمانند باید به خوبی از آن ها نگهداری شود. نگهداری از گیاهان آپارتمانی دارای شرایط خاصی است که در ادامه به صورت کامل برای شما توضیح خواهیم داد تا با رعایت آن برای همیشه گیاهانی بسیار زیبا داشته باشید.

نور کافی به گیاه برسانید

یکی از نیازهای گل و گیاهان آپارتمانی نور کافی می باشد. گیاهان آپارتمانی باید در روز به مدت زمان خاصی در مقابل نور غیر مستقیم نور قرار بگیرند که مدت زمان دقیق آن به نوع گل و گیاه مورد نظر شما بستگی دارد. در صورتی که این گیاهان بیش از حد مجاز در مقابل نور قرار گیرند برگ های آن ها زرد می شود و در صورتی که نور کمی ببیند شادابی خود را از دست خواهند داد.

در نگهداری از گیاهان آپارتمانی

برای نگهداری از گیاهان آپارتمانی باید آبیاری مناسب انجام دهید

گل و گیاهان آپارتمانی برای زنده ماندن و شادابی باید آبیاری شوند بنابراین آبیاری به موقع گیاهان آپارتمانی فراموش نشود. دقت داشته باشید که در آبیاری گل و گیاهان آپارتمانی افراط نکنید زیرا در این صورت دچار گندیدگی می شود. بنابراین در هنگام خرید گلدان دقت کنید که حتما در زیر آن سوراخ هایی تعبیه شده باشد.

تغذیه گیاه فراموش نشود

گیاهان نیز همانند هر موجود زنده به آب و غذا نیاز دارند در نتیجه باید خاک مناسب و کوددهی صورت گیرد. این خاک باید دارای مواد مغذی بوده تا گیاه تغذیه مناسبی داشته باشد. فشرده کردن خاک کار اشتباهی بوده و باعث می شود که هوای کافی به گیاه نرسد و به سرعت خشک گردد.

در نگهداری از گیاهان آپارتمانی ، توجه به آفات گیاه بسیار مهم است

از دیگر فاکتورهایی که برای داشتن گیاهانی شاداب مهم است، توجه به آفات گیاهان می باشد. گیاهان آپارتمانی در صورتی که در مکان مناسبی قار نگیرند پس از مدتی ممکن است دچار آفات شوند. این آفات باعث نابودی گیاهان و آسیب رساندن به سلامت انسان می شود به همین دلیل باید هر چه سریع تر با استفاده از آفات کش های مخصوص تمامی حشرات و آفات گیاهان از بین برود.

به دمای گیاهان دقت کنید

یکی دیگر از نکات حائز اهمیت برای نگهداری گیاهان آپارتمانی توجه به دمای آن ها می باشد. گیاهان باید در طول تابستان و زمستان درجه دمایی بین 22 تا 25 درجه سانتی گراد داشته باشند و تغییر دما می تواند باعث وارد شدن شوک به گیاهان و نهایتا آسیب رسیدن به آن ها شود. بنابراین همواره سعی کنید تا دمایی متعادل را به گیاهان متحمل شوید.

به ابعاد گل و گلدان توجه نمایید

گیاهان همواره در حال رشد کردن هستند و به نسبت افزایش حجم و قد آن ها، ریشه گیاه نیز افزایش خواهد یافت. بنابراین برای رشد بهتر و راحت تر گیاهان بهتر است که پس از چند سال آن را در گلدان بزرگ تری قرار دهید تا ریشه گیاه تحت فشار قرار نگیرد.

به گیاهان رطوبت دهید

متاسفانه در اکثر مناطق ایران آب و هوایی خشک حاکم است و از این رو رطوبت گیاهان آپارتمانی پایین بوده و همین امر موجب می شود که گیاهان رشد چندانی نداشته باشند. بنابراین برای نگهداری از گیاهان آپارتمانی و رشد بیشتر گیاهان و افزایش شادابی آن ها بهتر است آن ها را در معرض رطوبت کافی قرار دهید.

در نگهداری از گیاهان آپارتمانی

انواع گیاهان آپارتمانی

برای نگهداری از گیاهان آپارتمانی باید در انتخاب گل نیز دقت کرد. شما با مراجعه به گل فروشی ها و یا ورود به سایت های اینترنتی فروش گل و گیاهان آپارتمانی با سیل بسیار زیادی گیاه مواجه خواهید شد که انتخاب را برای شما سخت خواهد کرد. در ادامه از جمله معروف ترین و پرفروش ترین گیاهان آپارتمانی را برای شما عنوان خواهیم کرد.

سانسوریا

پتوس

آگلونما

گندمی

برگ انجیری

قاشقی

پیله آ

برگ بیدی

دراسنا

دیفن باخیا

شفلرا

برگ عبایی

فیتونیا

فیکوس بنجامین

کاج مطبق

یوکا

نخل مرداب

کاکتوس

 

مزایای نگهداری از گیاهان آپارتمانی

نگهداری از گیاهان آپارتمانی در خانه علاوه بر این که زینت بخش ساختمان هستند و نمایی بسیار زیبا و جذاب را به آن می بخشند، باعث تهویه هوا نیز می شوند. وجود گیاهان در خانه انرژی های منفی خانه و هوای غیر سالم را به خود جذب کرده و با افزایش اکسیژن موجود در فضا به تنفس بهتر ساکنین کمک می کند. همچنین گیاهان آپارتمانی حس زندگی و شادابی را در فضای خانه پخش خواهند کرد.

در نگهداری از گیاهان آپارتمانی

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *