دکوراسیون فرانسوی
فهرست

دکوراسیون فرانسوی

در گذشته اهمیت چندانی به دکوراسیون داخلی خانه داده نمی شد اما امروزه به جرات می توان گفت که انواع متنوعی از سبک های دکوراسیون در خانه پیاده سازی می شود. در این بین افرادی هستند که در چیدمان و دکوراسیون داخلی خانه حساسیت زیادی به خرج می دهند. در واقع این افراد دنباله رو سبک خاصی از دکوراسیون داخلی هستند. سبک دکوراسیون فرانسوی این روزها در بین افراد باب شده است و بیشتر افراد مایل هستند سبک دکوراسیون فرانسوی را در خانه خود با یک سری از تغییرات به خصوصی اعمال کنند. سبک دکوراسیون فرانسوی برای خاص پسندان اهمیت بالایی دارد. بررسیهایی انجام شده نشان می دهد که استقبال عموم از سبک دکوراسیون فرانسوی به مراتب بیشتر است و شاید دلیل این همه استقبال ، زیبایی دکوراسیون فرانسوی و فراهم نمودن آسایش و راحتی هر چه بیشتر افراد باشد.

مشخصات سبک دکوراسیون فرانسوی

برای اجرای سبک دکوراسیون فرانسوی در دکوراسیون داخلی نیازمند هزینه بالا است. در این سبک دکوراسیون همه عناصر تشکیل دهنده از عناصر کوچک تا بزرگ دستخوش تغییرات بزرگ تری هستند.

در این سبک از گل بوته ها، گچ بری و همچنین برای زیبا سازی هر چه بیشتر فضای دکوراسیون از حاشیه های تزیینی زیبایی در این سبک کار می شود.

از ظروف کرسیتال و پرسلن به عنوان لوازم جانبی در دکوراسیون به زیبایی استفاده می شود.

در این سبک قاب ها و نقاشی های زیبا آینه های به کار رفته در دکوراسیون با در حالت طلا، نقره و برنز به زیبایی کار شده است.

در سبک دکوراسیون فرانسوی برای نور پردازی و رقص نور در فضای دکوراسیون از آویزهای کریستال، شمعدان ها و چراغهای طبقه با سایه های اصلی کار شده است.

طراحی و اجرای دکوراسیون فرانسوی مستلزم فضای بزرگتر به همراه یک پنجره بزرگتر می باشد تا نور به اندازه کافی در فضا تامین شود.

 

دکوراسیون فرانسوی

 

سبک دکوراسیون فرانسوی در طراحی داخلی

در دکوراسیون فرانسوی باید همه لوازم داخلی با هم هماهنگی داشته باشد. در این سبک از میزهایی با پایه های نازک گرد، صندلی های فلزی و چوبی با پایه ها و پشتی های رنگی ، دکورهایی از جنس فلز و تزیینات پارچه ای یک فضای دلنشین و زیبایی را خلق می کند.

سبک فرانسوی بیشتر از هر مورد دیگری از ظرافت خاصی برخوردار است. در این سبک از لوازم داخلی خاص و زیبایی که ظرافت خاصی به فضای دکوراسیون داخلی می دهد استفاده می شود. رنگ های سبز خاکستری، زمردی، آبی روشن، نقره ای و سفید عاجی از جمله رنگ های به کار رفته در سبک دکوراسیون فرانسوی است.

در این سبک برای زیبا تر نشان دادن دیوارها از رنگ های مات و همچنین کاغذ دیواری های زیبا در طرح ها و رنگ های متنوع کار شده است.

از سنگ های گرانیت، پارکت و لمینت در این سبک برای کف ساختمان استفاده می شود و برای پوشش دادن کف نیز از قالی هایی با تصاویر گیاهان و گل بوته ها استفاده می شود.

این سبک منحصر به فرد بوده و در طراحی مبلمان ان از کوسن های گلدوزی دستی همراه با مهره ها و روبان ها کار شده است.

 

دکوراسیون فرانسوی

 

سبک دکوراسیون فرانسوی برای خاص پسندان

افراد خاصی هستند که تمایل زیادی به سبک های پر طرفدار از جمله سبک دکوراسیون فرانسوی هستند. برای طراحی و اعمال این سبک برای افراد خاص نیازمند تغییرات زیادی در دکوراسیون خواهید بود. در ادامه ما به طور خلاصه این تغییرات را در دکوراسیون داخلی بیان می کنیم.

برای دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن به سبک فرانسوی باید از شمعدان ها، شومینه، میز بیضی بزرگ و گرد و در کنار آن از مبل های شیک در ابعاد کوچکتر هم ست با دیگر وسایل استفاده کرد. برای زیبایی هر چه بیشتر فضای اتاق نشیمن بهتر است در بالای شومینه  آینه یا قاب نصب شود.

در اتاق خواب نیز بهتر است از لامپهای رنگی کم نور برای آرامش بخش دادن به فضا استفاده کرد. در اتاق خواب از روتختی های تزیینی و گلدوزی شده کار می شود. میزهای کناری تخت نیز باید پایه های منحنی و کوتاهی داشته باشند.

در طراحی سرویس بهداشتی به سبک فرانسوی نیز باید از آینه های بزرگ در قاب های طلایی کار شود. در این سبک باید وان حمام به رنک سفید یا عاجی باشد و در کنار دیگر لوازم در سرویس بهداشتی قفسه های زیبایی نیز قرار داده شود. میزهای به کار رفته در سرویس بهداشتی باید به صورت گرد با پایه های نازک باشد.

برای دکوراسیون آشپزخانه نیز در این سبک  بهتر است برای کفپوش کف آشپزخانه از چوب، سرامیک و سنگ استفاده شود. حوله ، سفره و پرده به کار رفته در اشپزخانه باید مخملی باشد و در کنار آن از صندلی های سبک تر در رنگ های روشن استفاده شود.

سخن پایانی

سبک  فرانسوی محبوبیت زیادی در بین عموم افراد دارد. اکثر افراد مایل هستند این سبک را در دکوراسیون داخلی خانه خود پیاده کنند. پیاده سازی این سبک در دکوراسیون داخلی مستلزم رعایت کردن یک سری نکات ریزی است که اگر به درستی در دکوراسیون داخلی اعمال شود شاهد سبک فرانسوی زیبا و منحصر به فردی در دکوراسیون داخلی خانه خواهیم بود.

 

 

 

 

لطفا به این محتوا امتیاز دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Call Now Button
×