الهام از پوست حیوانات
فهرست

الهام از پوست حیوانات

الهام از پوست حیوانات برای تزیین خانه

 

 

الهام از پوست حیوانات برای تزیین خانه می تواند یک سبک و روش جدید برای طراحی دیزاین داخلی باشد. الهام گرفتن از اجزاء طبیعت بخصوص شکل و پوست حیوانات طبیعی می تواند الگو و راه حل مناسبی برای طراحی یک دکوراسیون خاص و زیبا باشد. حتی گاهی اوقات اگر این الگو از حیوانات شناخته شده و زیبا باشد می تواند باعث افزایش کیفیت کار شود. البته باید توجه داشت که به کارگیری نقش رده پای حیوانات برای استفاده در دکوراسیون داخلی از قدیم الایام مرسوم بوده است. زیبایی های خلقت همیشه می تواند الگویی مناسب برای طراحی های مختلف و بدیل باشد که استفاده و جا نمایی درست می تواند فوق العاده و تحسین برانگیز باشد.

 

از پوست چه حیواناتی در طرحی دکوراسیون داخلی بیشتر می توان الهام گرفت؟

 

از الگوی حیوانات در طراحی داخلی باید محتاطانه و با حوصله استفاده گردد. چراکه اگر در این کار بیش از حد افراط شود و میزان استفاده از آن ها در دکوراسیون داخلی بیش از حد انتظار گردد ممکن باعث برهم خوردن تعادل در فضای پیرامونی شود.

در میان گونه های مختلف الهام گیری از پوست حیوانات برای تزیین فضای داخلی خانه معمولا استفاده از طرح پلنگی و گورخری بیشتر از  انواع  دیگر محبوبیت دارد.

اما این نوع طراحی به این حد محدود نمی شود و می توان از خطوط و اشکال بدن حیواناتی مثل زرافه، ببر، گاو، تمساح و هر جانور دیگری که بافت یا طرح خاصی در پوست و ظاهر خود دارد برای بالا بردن زیبایی و تناسب کار استفاده کرد.

منتهی همانطور که گفته شد نباید انقدر در میزان استفاده از طرح الهام از پوست حیوانات افراط شود که فضای دکوراسیون‌ داخلی تبدیل به باغ وحش گردد و تناسب و تعادل آن از بین برود.

 

 

در چه فضاهایی از دکوراسیون داخلی می توان طرح های الهام گرفته از پوست حیوانات را بکار گرفت؟

 

معمولا در فضاهای مختلف دکوراسیون داخلی می توان از طرح های الهام گرفته از پوست حیوانات استفاده نمود، اما این امر سلیقه ای بوده و بر اساس یک سطح مشخص و استاندارد انجام نمی شود بنابراین استفاده از  این روش و نوع زیبایی آن نسبی بوده و سلیقه و نوع طراحی در آن حرف اول را می زند.

فرش و زیر انداز می تواند یکی از فضا های مناسب برای بکارگیری طرح های الهام گرفته از حیوانات باشد. زیر انداز و فرش از معدود فضاهایی در دکوراسیون داخلی است که می تواند به شکل همزمان در بر گیرنده مفاهیم سنتی و مدرن باشند.

طرح  و نقشه فرش می تواند بر اساس بافت، الگو یا رنگ خاصی از بدن حیوانات طراحی و بافته شود که می تواند انتخابی هوشمندانه برای القاء حس طبیعی به فضای پیرامونی باشد.  همچنین از عکس یا نقاشی حیوانات مورد علاقه می توان چهارچوبی روی دیوار نصب نمود.

استفاده از طرح پوست حیوانات درون قاب در عین سادگی می تواند جذاب و چشم نواز باشد. از دیگر روش های الهام از پوست حیوانات برای تزیین خانه می توان به استفاده از طرح پوست حیوانات برای روکش صندلی و مبلمان اشاره کرد.

در این روش می توان برای مکمل، رو میزی  و کوسن ها را هم  به کار گرفت تا بتوان این ‌پازل طرح بندی را تکمیل نمود مثلا مبلمانی با طرحی تمام پلنگی با کوسن هایی ساده و یا  مبلمانی ساده با کوسن های با طرح پلنگی می تواند ترکیبی جالب از تضاد و زیبایی را خلق کند که برای زیبایی فضای داخلی می تواند چشم نواز و زیبا باشد.

از طرح پوست حیوانات می توان برای پوشش دیوارهای مختلف فضای داخلی استفاده  کرده و آن ها را از رنگ روشن و یک  دست خارج نمود.‌ برای این تغییر می توان از خطوط سیاه و سفید گورخری یا لکه ها و طرح پلنگی یا نقش پوست زرافه استفاده نمود.

در این حالت دیوار از حالت رنگ تکراری و خنثی خارج شده و با طرح و رنگ خود معنایی خاص به فضا می دهد و به فضای پیرامونی شخصیت  می بخشد. منتهی در زمان استفاده از طرح الهام گرفته شده از پوست بدن حیوانات برای پوشش فضای پیرامونی باید دقت شود که تناسب و تعادل رعایت گردد چون شلوغی فضای پیرامونی ممکن است باعث کاهش زیبایی دیداری فضای داخلی شود.

الهام از پوست حیوانات

چگونه می توان برای تزیین خانه از پوست حیوانات الهام گرفت؟

 

الهام گرفتن از پوست حیوانات برای تزیین خانه محدود به رنگ آمیزی و طراحی روی در و دیوار فضای داخلی یا استفاده از وسایل طراحی شده با این نوع زمینه نمی شود بلکه از روش های دیگر هم می توان برای تزیین فضای دیزاین داخلی با الهام گرفتن از پوست و ظاهر حیوانات استفاده کرد.

یکی از این روش ها استفاده از طرح و شکل ظاهری حیوانات در قالب عروسک یا مجسمه است که با توجه به علاقه  ساکنان خانه در اندازه کوچک یا بزرگ می تواند در گوشه ای از فضای خانه جا نمایی شود، درحالی که در تمام شرایط نظاره گر فضای پیرامونی است.

در این روش حتی می توان شکل سر حیوانات مختلف را روی دیوار نصب نمود که در صورت جا نمایی درست می تواند باعث افزایش کیفیت دیداری فضای دکوراسیون داخلی شود.

حتی می توان از شکل فیگور بدن یا حالت ایستادن حیوانات مختلف به عنوان پایه نگهدارنده وسایل مختلف استفاده کرد یا می توان پا را از این حد هم فراتر گذاشته و مثلا پذیرایی را به سبک آنتیک یا سبک هندی و ‌بودایی طراحی کرده و از پایه فیلی شکل یا هر حیوان دیگری  به عنوان پایه انواع میز استفاده نمود‌ که اگر این نوع میز در کنار  یک مبلمان زیبا جا نمایی شود می تواند جلوه دیداری خارق العاده ای را خلق کند.

فضای اتاق خواب ها بخصوص اتاق کودکان می تواند از پتانسیل خوبی برای الهام گرفتن از پوست یا طرح حیوانات برای تزیین فضا برخوردار باشد.

برای اینکار می توان از پوستر، استیکر دیواری، انواع تابلو، طرح های فانتزی حیوانات، تصاویر حیواناتی که شخصیت اصلی کارتون های کودکان هستند و حتی عروسک حیوانات برای این کار استفاده کرد.

همچنین چرم و خز هم به نوعی می توانند تداعی کننده و جلوه ای از حضور حیوانات در فضای داخلی باشند که با توجه به شرایط می توان از چرم و خز طبیعی یا مصنوعی برای آراستن فضای دکوراسیون داخلی استفاده کرد.

الهام از پوست حیوانات

در طراحی الهام گرفته از پوست حیوانات برای تزیین خانه به چه نکاتی باید توجه شود؟

 

در طراحی دکوراسیون داخلی با الهام از پوست حیوانات باید دقت شود حتی المقدور در کنار استفاده از وسایلی با طرح حیوانات از وسایل و مبلمان ساده با رنگ های خنثی استفاده شود. در این شرایط ترکیبی از رنگ های سفید، کرم، مشکی، خاکستری و طلایی می تواند زیبایی فضای پیرامونی را دوچندان کند.

استفاده از رنگ سبز به عنوان جزیی از پازل طبیعت می تواند به عنوان تکمیل کننده فضایی باشد که با الهام گرفتن از پوست حیوانات برای تزیین خانه در اولویت بوده است. طراحی درست و فکر شده به دکوراسیون داخلی زیبایی و وقار می بخشد و الهام گرفتن از این تم یعنی پوست و طرح حیوانات می تواند حس  و حال طبیعی را به فضای داخلی تزریق کند.

در طراحی دیزاین داخلی بر اساس الهام گرفتن از طرح و پوست حیوانات باید از طرح و الگوی حیواناتی استفاده شود که از هماهنگی و تناسب لازم با روحیات ساکنان خانه برخوردار باشد و فضای داخلی را به فضایی خشن و غیر قابل تحمل تبدیل نکند.

در فضاهای کوچک باید دقت عمل لازم  برای تزیین فضای خانه لحاظ شود چرا که اجرای طرح های عجله ای و بی پروا می تواند باعث برهم خوردن تعادل و توازن در فضای پیرامونی شود. استفاده از صنایع دستی هند و چینی که دارای نقوش حیوانات هستند می توانند به عنوان مکمل برای فضاهایی که با الهام از پوست و طرح حیوانات آراسته می شوند کارساز و کمک کننده باشد.

الهام از پوست حیوانات

سخن پایانی

استفاده از پوست و طرح حیوانات برای تزیین خانه از گذشته های بسیار دور مورد توجه بشر بوده و انسان به اشکال مختلف از پوست و اندام های مختلف حیوانات برای تزیین دکوراسیون داخلی استفاده می کرده است منتهی در گذشته از  نوع طبیعی آن برای این کار استفاده می کرده است.

ولی امروزه به دلیل افزایش جمعیت بشر و کم شدن حیوانات به دلیل شکار زیاد، بیشتر از طرح ها و اشکال مصنوعی برای این کار استفاده می شود و با الهام گیری از پوست حیوانات در وسایل مختلف سعی می شود از نظر دیداری فضای پیرامونی را زیبا تر و چشم نواز تر کنند.

لطفا به این محتوا امتیاز دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Call Now Button
×