بلاگ, چوب, لوازم ساختمانی

چکش جنگلداری چیست ؟

شاید برای خیلی از افراد پس از دیدن مصنوعات زیبای چوبی این سوال پیش بیاید که چگونه اجازه قطع درختان صادر می شود ؟ آیا قطع درخت مزایایی دارد ؟چرا باید درختان زیبا را قطع کرد و تبدیل به وسایلی از جمله میز و صندلی و لوازم دکوری نمود ؟ اصطلاح چکش جنگلداری چیست ؟ و ده ها سوال دیگر .برای یافتن پاسخ تمامی این سوالات تا انتها با ما همراه باشید .

 

چکش جنگلداری

 

کاشت درخت

کاشت و نگهداری از درخت هم در دین ما و هم از نظر اجتماعی بسیار حائز اهمیت می باشد .تا جایی که روز درختکاری در اکثر کشورها یک روز در تقویم را به خود اختصاص داده است و ما در کشور خود در روز 15 اسفند اقدام به کاشت نهال می نماییم . ما در سری مقالات خود به موضوع  اصول درختکاری و مزایای کاشت نهال گردو  به طور مفصل پرداخته ایم .

 

چکش جنگلداری

 

چکش جنگلداری چیست ؟

دکتر هادی کیا دلیری در گفت و گو با خبرنگار محیط زیست خبرگزاری مهر با بیان اینکه اگر درختی بدون مجوز قطع شود عملی محکوم است اعلام کرد :اگر درختی جنگلی باشد برای قطع شدن حتما باید چکش جنگلداری بخورد و بدون چکش خوردن ، حتی نمی توان درخت ها را جابه جا کرد .

روش کار بدین شکل است که از خود سازمان جنگل ها و مراتع کشور ، کارشناسان و ناظرانی با چکش خاصی که دارند روی تنه درختان می کوبند و علامتی ثبت می شود .این امر باید اتفاق بیفتد و اگر غیر از این باشد قاچاق محسوب می شود و قوه قضاییه باید با آن برخورد کند .برخورد با قاچاق چوب نیز مثل برخورد با سایر جرایم بوده و بنا به مواد ۶۸۴، ۶۸۵ و ۶۸۶ قانون مجازات اسلامی- تعزیرات، برای شخص خاطی جرایمی نقدی و حبس در نظر گرفته می شود .

دکتر کیا دلیری با بیان اینکه قاچاق چوب همواره اتفاق می افتد افزود ،اگر هیچ کدام از مردم و مسئولان متوجه اقدامات خلاف قانون نشوند ، تمام پاسگاه های پلیس راه باید بارهایی که حمل و نقل می شود را بررسی کنند و هر چوبی که بخواهد در شهر جابه جا شود باید چکش خورده باشد . وظیفه ی نیروی انتظامی بررسی تمامی بارها و بازبینی مجوزهای حمل چوب می باشد .

وی با بیان اینکه ممکن است چوبی چکش خورده باشد ، اما این اتفاق از سوی افراد دیگر به غیر از مجرای قانونی انجام شده و افراد خودشان به خلاف چوب ها را چکش زده باشند گفت : این امر اقدامی غیر قانونی است و برای جلوگیری از چنین اتفاقی ، باید خودروهای حامل چوب برای انتقال بارشان مجوز ارائه دهند و در صورت تخلف این افراد بازداشت و جرمی مضاعف خواهند داشت .

 

 

مزایای درخت و درختکاری

درخت به عنوان نماد نشاط و سر سبزی در طبیعت کاشته می شوند .درختان علاوه بر زیبایی و تامین اکسیژن ، مکانی برای زندگی بسیاری از گونه های جانوری می باشد .درختان نبض زمین هستند و مایه حیات انسان و حیوان و حتی بعضی از گیاهان هستند ، زیرا درختان با جذب گازهای سمی از جمله دی اکسید کربن و تولید اكسیژن كه یكی از اساسی ترین نیازهای حیات انسان و حیوان است،باعث دوام حیات انسان و سلامت چرخه طبیعت می شوند.

در اهمیت درخت و درختكاری همین بس كه در روایتی معتبر از یكی معصومین (ع) منقول است كه: «حتی اگر دیدید قیامت بر پا شد و شما مشغول كاشتن درختی بودید، ازاین عمل نیك خود دست برندارید». و این نشانگر تاكید و توصیه اولیای اسلام به حفظ و حراست از درختان و اهمیت درختكاری است .چوب درختان در صنایع چوب بُری و تأمین بخش مهمی از وسایل مورد نیاز زندگی انسان نقش اساسی دارند .با تمام مزایایی که برای احداث و حفاظت از جنگل و درخت می توان نام برد ،در برخی موارد مجبور به قطع درختان هستیم که در ادامه به آن خواهیم پرداخت .

 

در چه مواقع باید درخت را قطع کنیم ؟

با تمام محاسن کاشت و نگهداری انواع درخت ، گاهی برای نجات سایر درخت ها و جلوگیری از تباهی درخت مجبور به قطع آن هستیم .هر درخت یک طول عمر مفید دارد و بعد از آن به سمت تباهی و فساد ر فته و مکانی برای زیست بسیاری از جانوران و حشرات موذی می شود .در چنین مواقعی لزوم قطع درخت پس از چکش جنگلداری به وجود می آید .در برخی موارد برای نجان 10 درخت مجبور به قطع یک درخت هستیم زیرا مانع رسیدن نور و آب کافی به سایر درختان می شود .

در حوادث طبیعی از جمله زلزله ، طوفان و سیل بسیاری از درختان قطع شده و یا آسیب جدی دیده اند . در چنین مواردی مجموعه زد دیزاین بزرگ ترین خریدار درخت در منطقه خریدار درخت می باشد . برای کسب اطلاعات بیشتر با ما درتماس باشید .

چکش جنگلداری

چکش جنگلداری چیست ؟

درختان موجود در جنگل باید توسط جنگلبانی و کارشناسان ماهر ، پس از بررسی های دقیق و لزوم قطع آن ،با چکشی روی درخت زده شود . در اینصورت قطع و حمل و نقل درخت بلامانع می باشد . تصویر درخت زیر نمونه ای از حک چکش جنگلداری بر روی درخت گردو می باشد .

 

چکش جنگلداری

موارد مورد استفاده از چوب در مجموعه زد دیزاین :

مجموعه زد دیزاین کار تولید خود را بر پایه محصولات لوکس و روستیک ساختمانی بنا نهاده است . مواد اولیه سنگ و چوب طبیعی از اصلی ترین لوازم مصرفی ما می باشد .به برش های اصلی درختان که به صورت عمودی و درازا خورده اند ،اسلب چوب گفته می شود . در بین تمامی این اسلب ها ، اسلب چوب گردوی سیاه از زیباترین و خاص ترین و البته گران ترین نمونه های موجود در بازار می باشد .

 

خرید اسلب چوب

 

در زد دیزاین ما از برش های چوب ( اسلب ) ، بعنوان میز و صندلی چوبی ، لوستر چوبی ، ساعت دیواری ، آینه وسایر لوازم و اکسسوری های زیبای روستیک استفاده می کنیم .برای مشاهده کلیه اکسسوری های زیبای چوب طبیعی به وبسایت ما مراجعه نمایید .

خرید ساعت

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *