بلاگ, سنگ, لوازم ساختمانی

آموزش گام به گام نصب روشویی به صورت کامل

نصب روشویی

 چگونه روشویی را نصب کنیم؟

امروزه با پیشرفت صنعت و تکنولوژی، انواع مختلفی از روشویی‌ها پا به عرصه ظهور گذاشته‌اند. برای نصب هرکدام از این روشویی‌ها باید از ویژگی‌های نصب آن‌ها آگاهی لازم را داشت. عدم آگاهی کافی در فرآیند نصب هر نوع روشویی ممکن است علاوه بر خرابی روشویی در بدترین حالت، ظاهر ناپسندی را به سرویس بهداشتی شما تحمیل کند. پس ابتدا خوب است که بدانیم که چگونه روشویی را نصب کنیم؟

طراحی و نصب مناسب روشویی سرویس بهداشتی، می‌تواند تغییرات زیادی را در بازسازی سرویس بهداشتی یا ساخت آن ایجاد کند. شما باید یک روشویی باکیفیت به سرویس بهداشتی یا حمام خود اضافه کنید که زیبایی خاصی به آن ببخشد. قبل از اینکه به سوال اصلی پاسخ دهیم، خوب است که با انواع روشویی آشنا شویم.

 

روشویی سنگی

انواع سینک‌های روشویی :

1- روشویی دیواری

2- روشویی فرورفته در کابینت یا پیشخوان

3- روشویی پایه‌دار

4- روشویی گوشه

5- روشویی روی میز

6- روشویی قرارگرفته در زیر کانتر

راهنمای گام‌به‌گام نصب روشویی

  • مراحل نصب روشویی دیواری به شرح زیر است:
  •  مرحله اول تعیین مکان روشویی و اندازه‌گیری ارتفاع آن
  •  اندازه‌گیری فواصل
  • اندازه‌گیری موقعیت کامل روشویی و سوراخ‌های ثابت آن
  •  حفر سوراخ
  •  نصب روشویی

مطلب پیشنهادی : 10 نکته اساسی که قبل از خرید روشویی باید بدانیم.

 

نصب روشویی

مرحله اول نصب روشویی دیواری

قبل از این‌که یاد بگیریم چگونه روشویی را نصب کنیم ابتدا باید تصمیم بگیریم که روشویی ما در چه مکانی و در چه ارتفاعی قرار می‌گیرد. طبق استاندارد ارتفاعی در حدود 800 الی 850 میلی‌متر برای روشویی سرویس بهداشتی یا حمام قابل‌پذیرش است. درصورتی‌که قد شما بلند باشد، در صورت تمایل می‌توانید ارتفاع روشویی خود را بلند‌تر انتخاب کنید.

 مرحله دوم

شما باید اندازه‌گیری را از لبه بالای روشویی تا نقطه مرکزی بین دو سوراخ ثابت شروع کنید. سپس فاصله بین سوراخ‌های ثابت را اندازه بگیرید.

 مرحله سوم

پس از تصمیم‌گیری در مورد محل استقرار روشویی روی دیوار، یک نوار پوشاننده را روی دیوار بچسبانید. ارتفاع موردنظر لبه بالای روشویی را روی نوار پوشاننده با یک مداد علامت بزنید. سپس نوار دیگری از نوار پوشاننده را در زیر اولین نوار قرار دهید و زیر لبه بالایی را اندازه‌گیری کنید. با استفاده از اولین اندازه‌گیری روشویی خود در بالا، ارتفاع سوراخ‌های ثابت را نیز پیدا کنید.

در اینجا یک خط کاملاً افقی را روی نوار پوشاننده علامت‌گذاری کنید. در مرحله بعد، سراسر دیوار را اندازه‌گیری کرده تا موقعیت بهینه برای مرکز روشویی پیدا شود و این موقعیت را روی خط خود علامت بزنید. سرانجام، با استفاده از دومین اندازه‌گیری قبلی (فاصله بین سوراخ‌های ثابت)، این فاصله به سمت بیرون را در امتداد خط مرکزی اندازه‌گیری کنید.در نهایت موقعیت دو سوراخ ثابت روشویی را روی نوار پوشاننده خود علامت‌گذاری کنید.

 مرحله چهارم

محل حفره‌های ثابت دیوار را سوراخ کرده و مطمئن شوید که از نوع مته مناسب با نوع دیوار خود استفاده می‌کنید. در این مرحله توصیه می‌کنیم عینک محافظ مناسبی داشته باشید.

مرحله آخر

روشویی را در مکان موردنظر ثابت کنید. این کار با استفاده از پیچ و رول‌پلاک صورت می‌پذیرد. پس از نصب، سطح آن را بررسی کرده و نوار پوشاننده را از دیوار خود جدا کنید. حتماً از تراز بودن روشویی اطمینان یافته و بعد آن را محکم کنید. نوع دیواری آن نسبت به بقیه روشویی‌ها نصب سخت‌تری دارد.روشویی های مجموعه زد دیزاین اکثرا از نوع رومیزی وده و مراحل نصب ساده تری دارند . از مدل های زیبای این محصولات می توان به روشویی سنگی رودخانه ای اشاره کرد .

مطلب پیشنهادی : چگونه در 5 ساعت روشویی سنگی رودخانه ای بسازیم ؟

 

نصب روشویی

 

مراحل نصب روشویی پایه دار :

اولین مرحله

شیرهای آب را داخل سینک قرار دهید. اطمینان حاصل کنید که آن‌ها در زاویه 90 درجه نسبت به لبه داخلی کاسه سینک قرار گرفته‌اند.

دومین مرحله

پایه را قرار داده و سینک را روی آن بگذارید. هر دو را تراز کرده تا روشویی و پایه هر دو در کنار دیوار صاف بایستند. برای انجام این کار لازم است که گوه‌های نازک از کاشی وینیل را زیر پایه و بتونه در بین روشویی و پایه قرار دهید.

سومین مرحله

موقعیت پایه و سوراخ‌های پیچ آن را روی کف زمین علامت‌گذاری کنید. همچنین موقعیت سوراخ‌های ثابت روشویی را روی دیوار نیز علامت بزنید. باید به این نکته توجه داشته باشید که برای هرگونه تنظیم مورد نیاز، اندازه‌گیری‌های لازم را یادداشت کنید. در نهایت دوباره روشویی و پایه آن را بردارید.

پس از اتمام تمامی مراحل فوق ، لاز م است 24 الی 48 ساعت از روشویی استفاده نشود و پس از آن حدود 10 دقیقه شیر آب را باز کنید تا جریان عبور آب را چک نمایید .

 

مراحل تثبیت روشویی و پایه به شرح زیر است:

• ابتدا حفره‌های مشخص‌شده در کف و دیوار را با مته سوراخ کنید.

• لوله‌های آب و فاضلاب را در صورت نیاز تنظیم کنید.

• پایه را مجدداً قرار دهید و آن را در جای خود پیچ کنید.

• روشویی را قرار داده و سطح آن را بررسی کنید. سطح آن باید تراز باشد. پس از اطمینان از تراز بودن سینک روشویی، آن را به دیوار پیچ کنید.

• برای پوشاندن پایه و تزریق درزگیر سیلیکونی در زیر پایه از نوار پوششی استفاده کنید. بلافاصله قبل از خشک شدن، هر درزگیر اضافی را تمیز کنید. پیچ‌های پایه را نیز محکم کنید.

• لوله فاضلاب را به دریچه و اتصالات انعطاف‌پذیر را به لوله‌های فاضلاب وصل کنید.

• در نهایت شیر آب را باز کرده و نشتی را بررسی کنید. اگر نشتی وجود داشت، اتصالات را بررسی کرده و در صورت لزوم آن‌ها را محکم کنید.

گروه زد دیزاین در سایت zdesign1.com انواع روشویی‌های ساخته‌شده از سنگ رودخانه‌ای وبتن و غیره را در کارنامه خود دارا می باشد در صورت نیاز می‌توانید به سایت فوق مراجعه کرده و مقالات لازم را در این خصوص بخوانید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *