بلاگ, سنگ, لوازم ساختمانی

چگونگی ساخت روشویی سنگی

شاید یکی از سخت ترین مراحل ساخت در بین تمامی انواع روشویی ، به ساخت روشویی سنگی رودخانه ای اختصاص پیدا کند .

امروزه قصد این را داریم که به صورت کاملا ساده و روان ، مراحل ساخت این روشویی پرطرفدار را برایتان نشر دهیم .

اولین قدم : انتخاب رودخانه های پر آب

در این مرحله افراد ماهر و متخصص ما ، بهترین سنگ ها را از رودخانه های بزرگ و پر آب باید خارج کنند . باید از محل هایی این استخراج صورت گیرد که در دراز مدت آسیبی به بافت منطقه و محیط زیست وارد نشود .

این مرحله بسیار دشوار می باشد ، زیرا وقتی جسمی داخل آب است جابجا کردن و خارج نمودن آن ، از جابجایی بر روی خشکی دشوارتر می باشد . و همچنین شکل اجسام به طور کامل در رودخانه های خروشان واضح نیست .

در خیلی موارد سنگ ها پس از انتخاب و خروج از آب ، از نظر کیفی و ابعاد مورد قبول واقع نمی شوند . انتخاب های ما معمولا در 3 یا 4 ابعاد مختلف انجام می گیرد ، سنگ های کوچک برای مصارف تزیینی و ظروف روستیک و سایزهای بسیار بزرگ ، برای وان های روستیک و سایز متوسط برای ساخت روشویی سنگی به کارگاه منتقل می شوند .

بیشتر بدانیم : ظروف روستیک جدید

ساخت روشویی سنگی

 

دومین قدم : تفکیک سنگ ها

در این مرحله با توجه به شکل نهایی و ظاهر سنگ ها ، آن ها را به قسمت های مختلف کارگاه منتقل می کنند . یکسری از سنگ ها در این مرحله از خط تولید کنار گذاشته می شوند ؛ زیرا ممکن است بر اثر حمل و نقل به تعدادی از آنها آسیب وارد شده باشد  .

ساخت روشویی سنگی

سومین قدم : تراش اولیه سنگ ها

این مرحله ، خطرناک ترین قسمت کار ساخت روشویی سنگی می باشد .

لذا توصیه ی ما این است که اگر تخصص کافی در این زمینه ندارید ، تحت هیچ شرایطی دست به ابزار نزنید ؛ زیرا ممکن است در یک لحظه غفلت آسیب جدی به دست و صورت خود بزنید .

صدا و گرد و خاک ناشی از برش سنگ در این مرحله بسیار زیاد است ؛ پس بهتر است مکان مناسبی را برای این کار در نظر بگیرید .

سنگ ها در این مرحله کمی گود می شوند و داخل آنها مقداری تراشیده میشود . لازم به ذکر است در هیچ مرحله ای از ساخت روشویی سنگی از دستگاه استفاده نمی شود و تمامی مراحل کاملا یدی و دستی صورت می گیرد .

 

ساخت روشویی سنگیچهارمین قدم : شستشوی سنگ ها

در این مرحله با دقت و حوصله ی فراوان اقدام به گود نمودن نهایی روشویی می نماییم . شکل نهایی روشویی را خود سنگ در اختیار ما قرار می دهد . سنگ ها در این مرحله رنگ و شکل اصلی خود را کم کم نشان می دهند . برخی از آنها آبی و سبز و برخی دیگر قرمز و خالدار و … می باشند .

سنگ های نیمه آماده را به کارگاه دیگری منتقل می کنند . و در وان های مخصوصی با مواد شوینده ، کاملا شستشو می دهند تا گرد و خاک ناشی از دستگاه از روی آن ها برداشته شود .

ساخت روشویی سنگی

پنجمین قدم : زدن مواد نهایی

در این مرحله به روشویی ها شسته و خشک شده ، مواد نانو ایتالیایی زده می شود . این مواد باعث ضد آب شدن و براق شدن محصول نهایی ما می شود . زیبایی روشویی در این مرحله به طور کامل نمایان می شود .

ساخت روشویی سنگی

این روشویی ها ، جزء محصولات معماری سبز بوده و دوستدار محیط زیست می باشند . از حیث دوام و استحکام ، محصول بسیار مقاومی هستند و در برابر سرما و گرما و حتی محیط های باز و سرد آسیبی نمی بینند .

برای مشاهده ی نمونه های بیشتر این روشویی ، به وبسایت زد دیزاین مراجعه نمایید .

در تصویر زیر ، یک وان سنگی را مشاهده می نمایید . این وان مناسب ویلا و باغ های لوکس می باشد . همین طور در سالن های ماساژ بسیار مورد توجه قرار می گیرد . این وان ها را در محیط باز و حیاط منازل نیز می توان قرار داد .

 

2 دیدگاه در “چگونگی ساخت روشویی سنگی

  1. کاکوسین گفت:

    سلام
    من‌ بازنشسته هستم.و میخوام این کاررا شروع کنم.لطفا راهنماییم کنید.هرجاهم بایدبیام تایادبگیرم میام.خداخیرتون بده.خیلی علاقه دارم

  2. کاکوسین گفت:

    البته من علاقه ب درست کردن هاون دارم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *