بلاگ, سبک زندگی

هر آنچه درباره ی گیاهان خانگی باید بدانید

 در اینجا 10 چیزی وجود دارد که هیچ کس در مورد گیاهان خانگی به شما نگفته است:

1.گیاهان خانگی را جفت بخرید.

.2. بعضی از گیاهان هوس آفتاب ندارند.

3.ممکن است گیاهی که تمام برگهایش را می ریزد سالم باشد.

برخی از گیاهان آپارتمانی که از پیاز رشد می کنند می توانند برای یک فصل خاموش بمانند و برگ های خود را بیندازند و دوباره بمیرند. ناامید نشو. به آن زمان دهید – و آن را خارج از نور خورشید به نقطه ای منتقل کنید که بتواند کمی بخوابد.

4.کاکتوس هوای سرد را دوست دارد.

خرد متعارف این است که کاکتوس ها آن را گرم می پسندند زیرا آنها از صحرا می آیند ، جایی که آفتاب می زند و دمای پخت وجود دارد. اما وقتی خورشید غروب می کند و در شب یک صحرا می تواند کاملاً سرد باشد ، این دما کاهش می یابد. برای اینکه کاکتوس گلدان خود را در داخل خانه شاد نگه دارید ، آن را در یک مکان آفتابی اما خنک قرار دهید.

5.گیاهان خانگی به گرد و غبار حساسیت دارند.

متأسفانه ، همان گرد و غباری که بر روی صفحه رایانه شما قرار می گیرد روی گیاهان شما نیز می نشیند و از فتوسنتز مناسب برگها جلوگیری می کند. گرد و غبار زدن گیاهان خانگی را می توان با یک پارچه مرطوب و کمی صبر انجام داد. ” راه حل این است که ماهانه برگ ها را با پارچه یا برس پاک کنید ، یا شاخ و برگ ها را با اسفنج مرطوب بشویید. برای جلوگیری از آسیب دیدن گیاهان ظریف ، یک برگ را در یک دست گهواره کنید تا هنگام پاک کردن یا مسواک زدن ، از آن حمایت کنید.

6.بیماری های گیاهان خانگی می تواند مسری باشد

بعد از استفاده از قیچی ، هرس ، یا ماله دستی ، الكل را مالش دهید تا عقیم شود. به این ترتیب از انتقال باکتری ها یا اشکالات از یک گیاه خانگی به گیاه دیگر جلوگیری خواهید کرد.

7.گیاهان به پرستار کودک نیاز دارند.

گیاهان نمی توانند خود را آبیاری کنند. مطمئن شوید که وقتی در خانه نیستید از آنها مراقبت می شود.

8.گیاهان خانگی ترجیح می دهند در خارج از منزل زندگی کنند تا در داخل.

به هر حال چیزی به نام گیاه خانگی وجود ندارد – فقط گیاهان فضای باز و مجبور به زندگی در داخل گلدان هستند. بعضی از آنها شرایط داخلی را بهتر از دیگران تحمل می کنند اما به طور کلی ، همه گیاهان سطح رطوبت بالاتر و افزایش گردش خون را ترجیح می دهند. وقتی هوا همکاری می کند ، آنها را بیرون بیاورید تا هوای تازه و آفتاب غلیظ آفتاب را بگیرد

9. بهترین ماهها برای خرید گیاهان آپارتمانی

بهمن،فروردین،مرداد،مهر

10.رشد کاکتوس های سبز از خاکستری بیشتر است

هرچه برگ های آنها سبزتر باشد ، احتمال زنده ماندن آنها در داخل بیشتر است. برگهای خاکستری ، آبی و بنفش را پشت سر بگذارید و مستقیماً به سمت برگهای سبز روشن بروید.

گیاهان خانگی

گیاهان داخل سالن چیست؟

گیاهان خانگی، گیاهانی هستند که در محیط داخلی رشد می کنند.

چگونه گیاهان داخل سالن را می کارید؟

بیشتر اوقات ، گیاهان خانگی در ظروف هستند ، بنابراین نیازی به کاشت آنها نیست. به طور معمول فقط دو دلیل وجود دارد که شما برای کاشت گیاه در محیط داخلی نیاز دارید:

اگر گیاه شما خیلی بزرگ شده است ، باید دوباره آن را در یک ظرف بزرگتر بکارید.

اگر می خواستید پیاز را در داخل خانه پرورش دهید ، پس باید پیازها را خودتان بکارید.

گیاهان خانگی

گیاهان داخل سالن به چه میزان نور نیاز دارند؟

ساكلنت ها و كاكتوس ها به نور مداوم و روزانه خورشید نیاز دارند. گیاهانی که دارای شاخ و برگ هستند تقریباً به 8 ساعت نور در روز نیاز دارند. میزان نور بستگی به گیاهانی دارد که می روید ، بنابراین پیشنهاد می کنیم در مورد گیاهان خاصی که می روید ، تحقیق کنید.

چه خصوصیاتی باعث ایجاد یک گیاه خوب در محیط داخلی می شود؟

چندین ویژگی وجود دارد که می توانید هنگام انتخاب گیاهان خانگی بدنبال آنها باشید.

1. سیستم ریشه خوب

این در انتخاب گیاه بسیار مهم است. بیرون آوردن گیاه از گلدان برای بررسی ریشه گیاه عملی نیست اما اگر گیاه کوچکی باشد می توان این کار را انجام داد. ریشه های سالم ضخیم و کم رنگ هستند.
2.شاخ و برگ

در اینجا یک قانون خوب در مورد شاخ و برگ گیاه وجود دارد: اگر نمی توانید از طریق آن دیدن کنید ، شاخ و برگ به اندازه کافی ضخیم است.
3.بررسی بیماری

برخی از علائم گیاه دارای آفات یا بیماری عبارتند از: نقاط سفید ، باقی مانده چسبنده روی برگها و بوی بد

گیاهان خانگی

کدام گیاهان داخلی به نور کم نیاز دارند؟

گیاهان داخلی که به نور کمی احتیاج دارند می توانند برای مکانهایی که نور کمتری دارد مناسب باشند. برخی از گیاهان که به نور کم نیاز دارند عبارتند از:

Philodendron – یک گیاه داخلی بسیار رایج است که به ندرت آفات را جذب می کند. این یک گیاه دلپذیر است که با محیط های مختلف سازگار است

Pothos یا Devil’s Ivy – گیاهی با برگهای رنگارنگ و زنده. این گیاه در محیط های مختلف بسیار عالی عمل می کند ، در نور کم یا در نور شدید و غیر مستقیم رشد می کند.

Dracaena– این یکی دیگر از گیاهان پرطرفدار داخلی است که دارای برگهای سبز و بلند است. در صورت طولانی شدن شاخ و برگ این گیاه یکی از گیاهان داخلی است که می خواهید آن را هرس کنید.

نیلوفر آبی – این گیاه وقتی خاک مرطوب است ، اما بیش از حد آب نمی خورد ، بهترین رشد را می کند. اگر می خواهید روی گیاه سوسن آرام شما ظاهر شود ، گیاه خود را به اتاق تاریک منتقل کنید.

گیاهان خانگی

کدام گیاهان ،گیاهان داخلی محسوب می شوند؟

گیاهانی که برای رشد به مقدار کمی نور و آب نیاز دارند ، به عنوان گیاهان داخل سالن شناخته می شوند. آمبیوس این گیاهان را نمونه هایی از گیاهان معمولی داخل سالن می داند.

چگونه از گیاهان خانگی مراقبت می کنید؟

در اینجا چند نکته وجود دارد که به شما در مراقبت از گیاهان داخلی کمک می کند:

گلدان خاک را مرطوب نگه دارید – اطمینان حاصل کنید که خاک نه خیلی مرطوب و نه خیلی خشک باشد
مطمئن شوید گلدان گیاه دارای سوراخ های زهکشی در پایین گلدان است
گیاه خود را نزدیک به یک منبع نور ، طبیعی یا مصنوعی قرار دهید
مشخص کنید که چه گونه گیاهی دارید تا بتوانید با دقت بیشتری از آن مراقبت کنید.

گیاهان خانگی چگونه بر روحیه افراد تأثیر می گذارند؟

مردم اغلب از میزان سودمندی گیاهان داخل منزل متعجب می شوند. گیاهان نه تنها هوا را تمیز می کنند ، بلکه باعث کاهش سطح صدا و استرس در محل کار می شوند.

گیاهان خانگی

برای مطالعه بیشتر مقالات زد دیزاین اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *