بلاگ, چوب, دکوراسیون داخلی

چگونه ترک و سوراخ چوب را از بین ببریم

کامل ترین مقاله راجع به ترمیم چوب

اگر به دنبال ترمیم چوب ترک دار یا قسمتهای خالی چوب هستید ، ما در این مقاله ، قصد داریم انواع جدید ترین متد ها را به شما آموزش دهیم.

همان طور که شکستن ظروف چینی ، خرابی وسائل برقی ، مریض شدن کودک و … بخشی از زندگی بوده و نمی توان جلوی آن ها را گرفت و کاملا طبیعی می باشند ؛ در اصول نجاری و ساخت لوازم چوبی ، ترک خوردن و پیدا شدن شیار بر روی چوب ، کاملا طبیعی می باشد .و باید سریعا در جهت برطرف نمودن آن اقدامی صورت گیرد .به همین منظور ما در اینجا به چند روش اساسی ترمیم چوب می پردازیم .

اسلب های چوب ، بعد از برش و خشک شدن و طی مراحل اولیه ، وارد مرحله ساخت محصول نهایی می شوند . در این مرحله ممکن است شیارهای طبیعی بر روی سطح چوب دیده شود که کاملا طبیعی و اجتناب ناپذیر می باشند .این ترک ها ، منافذ و درزها و شیارها بر اثر تغییر دما و سرد و گرم شدن چوب ممکن است رخ دهد . نجاران و دست اندرکاران حوزه ی دکوراسیون داخلی ، باید این عیوب را تا حد امکان برطرف سازند .برای این کار چند ایده و روش وجود دارد که در ادامه به بررسی هر کدام خواهیم پرداخت ، پس ما با همراه باشید .

مطلب پیشنهادی :جامع ترین مقاله درباره خشک کردن اسلب چوب

ترمیم چوب با ساخت بتونه همرنگ :

این روش بتونه ، که بتونه همرنگ هم نامیده می شود ،از تراشه های همان چوب و چسب چوب ساخته می شود .برای پرکردن شیارهای روی اسلب خشک ،از مخلوط خاک اره همان چوب و چسب چوب مخصوص که به شکل خمیر در آمده باشد ، استفاده می کنند . این خاک چوب ، چون از خود اسلب اصلی تراشیده شده است ،بسیار همرنگ بوده و نیازی به زدن رنگ اضافی ندارد .در ابتدا سطح چوب را با سمباده تا حدودی صاف کنید ، بعد با دستمال روی آن را دستمال بکشید . سپس مخلوط خمیر مانند را با فشار وارد شکاف نمایید . اگر شکاف عمیق باشد ، شاید لازم باشد 2 یا 3 بار این عمل را تکرار کنید .

 

ترمیم چوب با خاک ام دی اف:

روش کار دقیقا مثل روش اول می باشد ، با این تفاوت که از خاک اره استفاده می شود . برای بالا بردن کیفیت کار ،خاک اره را پودر کرده و از صافی یا الک رد کنید . از آن جا که خاک اره از MDF به دست می آید و ام دی اف حاوی مواد سمی و خطرناکی است ، بهتر است این روش حتما در فضای باز انجام گیرد .بعد از خشک شدن این بتونه ، اگر لازم بود از رنگ یا اسپری کیلر استفاده نمایید .

مطلب پیشنهادی :آیا استفاده از ام دی اف سرطان زاست ؟

 

ترمیم چوب با رزین اپوکسی :

در این روش از رزین اپوکسی رنگی استفاده می شود .این روش کاملا تخصصی بوده و نتیجه ی کار فوق العاده زیبا خواهد بود . رزین اپوکسی در رنگ های مختلفی قابل اجراست  .رزین می تواند مثلا به رنگ آبی باشد و حس جاری شدن جویباری در بین چوب طبیعی را منتقل کند .رزین می تواند ساده باشد و یا با ترکیب شیشه ، سنگ های تزئینی همراه شود .برای مشاهده ی میز های مجموعه زد دیزاین به وبسایت ما مراجعه نمایید .

 

بتونه کاری چوب

ترمیم فوری چوب با بتونه حرارتی:

استفاده از وسیله ای است که تحت عنوان بتونه حرارتی شناخته شده است . این دستگاه کارکردی شبیه تفنگ های حرارتی که در منزل مورد استفاده قرار می گیرند ،دارند . این وسیله تفنگی می باشد که با برق کار می کند و ماشه های رنگی از سفید تا قهواه ای تیره در آن گذاشته می شود و این ماشه ها پس از داغ شدن از نوک تفنگ سراریز می شوند و می توان با آن شیار را پر کرد .  پس از سرد شدن اضافی چسب را با مغار یا کاردک از روی چوب برمی داریم .این وسیله مناسب شیارهای کوچک و باریک می باشد و برای درزهای بزرگ پیشنهاد نمی شود.

 

بتونه کاری چوب

ترمیم چوب با رزین همرنگ :

در این روش از رزین همرنگ چوب استفاده شده است، که نمونه ی آن را که برای یکی از رستوران های مدرن استان البرز کار کرده ایم ، مشاهده می کنید . رنگ این رزین باید مطابق با متریال چوب طبیعی باشد و حس پکپارچگی به کار دهد .این رزین را به تناسب و در طی چند مرحله به لابلای درزهای اسلب چوب زده ایم .برای مشاهده مدل های دیگر این میز عسلی و اطلاع از موجودی و قیمت آن ها به آدرس ما مراجعه نمایید .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *