بلاگ, چوب

هیزم از کجا بخریم؟

هیزم

هیزُم (هیمه یا چوب خشک) به  اسلب چوب ‌ها و الوارهایی گفته می‌شود که به منظور سوزاندن برای تولید گرما یا آشپزی بکار می‌رود.با خرید اینترنتی هیزم از هیزم گاه برای گرداندن موتور بخار (برای نمونه در لوکوموتیوها) نیز بهره می‌گیرند. استفاده از هیزم به عنوان سوخت برای گرمای خانه‌ها به قدمت خود تمدن است. با اینکه امروزه در بسیاری نقاط، زغال‌سنگ،نفت و گاز جای هیزم را گرفته‌اند ولی هنوز در بسیاری خانه‌ها در سراسر جهان کاربرد دارد.

هیزم را در قدیم بیشتر در تنورها قرار می‌دادند. امروزه در برخی از خانه‌ها محل ویژه‌ای برای سوزاندن چوب و گرم کردن خانه تعبیه شده که به آن شومینه (واژه فرهنگستان زبان: هیمه‌سوز) گفته می‌شود. برخی هیمه‌سوزها هم امروزه گازسوز و تنها زینتی هستند و هیزم‌های مصنوعی در آنها قرار دارد.

  • زد دیزاین با دسترسی به خرید اینترنتی هیزم دغدغه ی تهیه آن را از دوش شما برداشته است.

 

خرید اینترنتی هیزم

ویژگی‌های مثبت و منفی شومینه هیزمی

شومینه سنگی هیزمی قدیمی‌ترین نوع از انواع شومینه محسوب می‌شود که استفاده از آن بخصوص در ویلاها و باغ‌ها رایج است. بدون شک همه ما از نشستن در کنار یک آتش واقعی و شنیدن صدای سوختن چوب لذت می‌بریم، در واقع همین دلایل باعث شده‌ تا استفاده از شومینه هیزمی همچنان پرطرفدار باشد. بهتر است بدانید که شومینه هیزمی یکی از پردردسرترین مدل‌های شومینه نیز هست، چرا که علاوه بر نیاز به ذخیره چوب، نگهداری دشواری نیز دارند. خاکسترهایی که از سوختن چوب در شومینه هیزمی باقی می‌ماند باید جمع آوری شود و هر از چندگاهی دودکش شومینه نیز نیاز به کنترل و تمیزی دارد. نصب و اجرای شومینه هیزمی نیز نسبت به دیگر مدل‌ها دشوارتر است، لذا اگر قصد استفاده از آن را دارید باید پیش از اتمام کار ساختمان برای اجرای آن تصمیم‌گیری نمایید.شما می توانید با خرید اینترنتی هیزم ،هیزم مورد نیاز برای این نمونه از شومینه های خود را تامین کنید.

خرید اینترنتی هیزم

 

مدل چیدن هیزم

شیوه چیدن هیزم ها در بهترسوختن بخاری، مهم وموثر است. شیوه درست چیدن هیزم به این صورت است که ابتدا هیزم ها را به شکل مخروطی بچینید. در ابتدا از هیزم های خشک تر ونازک تر شروع کنید. برای برافروختن آتش از نفت ومواد نفتی استفاده نکنید زیرا باعث شعله ورشدن یکباره شده، دود آن، بخاری را سیاه وکثیف کرده و ممکن است شیشه آن را بشکند.

خرید اینترنتی هیزم

نگهداری از هیزم شومینه

بعد از بیان کاربرد هیزم شومینه به نحوه نگهداری آن می رسیم. مکانی که در آن هیزم نگهداری می شود باید مکانی خشک و کاملا جدا از خانه و محل زندگی باشد.

اگر می خواهید در فصل سرما(زمستان_پاییز) از هیزم شومینه خود نگهداری کنید و نگران بارش برف و باران و خیس شدن آن ها هستید می توانید قفسه ای ساخته و این هیزم ها را در قفسه بندس قراردهید.

شما می توانید بهترین پیشنهادات را درباره ی خرید اینترنتی هیزم از کارشناسان مجموعه زد دیزاین دریافت نمایید.

 

خرید اینترنتی هیزم

معایب بخاری هیزمی

از معایب آن هم اگر بخواهیم بگوییم این است که سوخت آن دائمی نیست و با اتمام هیزم داخل محفظه بخاری، دیگر چیزی برای تولید گرما وجود ندارد و بخاری خاموش می‌شود. بنابراین باید مرتب آن را شارژ کرد. کسانی که می‌خواهند از این این محصول استفاده کنند باید همیشه هیزم ذخیره داشته باشند. این موضوع به خصوص در فصل های سرد سال یعنی پاییز و زمستان اهمیت بیشتری پیدا می‌کند و باید از قبل به فکر تهیه آنها بود.و با خرید اینترنتی هیزم از زد دیزاین میتوانید این مشکل را برای همیشه حل کنید.

 

برای مشاهده محصولات دیگر زد دیزاین  اینجا کلیک کنید.

 

خرید اینترنتی هیزم

 

خرید اینترنتی هیزم

مجموعه زد دیزاین،به عنوان یکی از بزرگترین تولیدکننده ها ملزومات روستیکال در ایران می باشد،که تمام محصولات چوبی با بهترین متریال و با استفاده از اسلب چوب گردو تولید می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *