بلاگ, چوب

کاربرد هیزم در زندگی ما

هیزم تزیینی شومینه گازی:

خرید هیزم تزیینی شومینه گازی یکی از لوازم شومینه می باشد.که معمولا برای زیباتر نشان دادن هیزم تزیینی شومینه گازی مورد استفاده قرار میگیرد.

شومینه ها وسایل گرمایشی می باشند که معمولا به دلیل دارا بودن زیبایی بسیار زیاد در زیباتر نشان دادن دکوراسیون نیز نقش و تاثیر بسیار زیادی دارند ،خرید هیزم جنبه تزیینی دارند و هیچگونه تاثیری در تامین انرژی مورد نیاز برای کارکرد شومینه ندارند البته بعد از روشن شدن مشعل و انتقال حرارت به هیزم ها به علت نسوز بودن هیزم ها آنها گرم شده و به حالت قرمز گداخته درآمده و حرارت را به محیط خانه انتقال می دهند.

خرید هیزم

شومینه گازی مدرن بهتر است یا شومینه هیزمی؟

موثر بودن شومینه ها کاملا به نوع آن بستگی دارد.شومینه های هیزمی با وجود حس نوستالژیک و زیبایی خاصی که دارند،خرید هیزم بسیار پرهزینه و پر مصرفی برای حرارت بخشیدن به خانه هستند.از آنجا که حرارت به بالا میرود ،بخش زیادی از گرمایش تولید شده توسط این شومینه ها از طریق دودکش به بیرون از خانه می روند.

شومینه هایی که دیوار پشتی آنها خارج از خانه قرار دارد،حرارت حتی بیشتری هم از دست میدهند زیرا بخش زیادی از آن بخاطر هوای سرد پشت دیوار از بین میرود.بهتر است از شومینه های هیزمی فقط برای موقعیت ها و مناسبت های خاص استفاده کنیم.

خرید هیزم

نکات مهم قابل توجه در رابطه با شومینه های هیزمی:

اگر صاحب ویلا یا خانه کوچک هستید،بهتر است از شومینه هیزمی استفاده نکنید،زیرا شومینه هیزمی نیاز به نیاز به اکسیژن زیادی دارد و لازم است اکسیژن مورد نیاز در ساختمان وجود داشته باشد.

از مسدود کردن کامل کلیه درزها و ورودی ها و خروجی های ویلا یا خانه کوچک پرهیز کنید.

در صورت کم بودن اکسیژن محیط از کنار کف شومینه به بیرون ویلا یا خانه خود لوله فلزی نصب کنید تا در صورت کمبود اکسیژن هوای بیرون مکش شود،اما توجه کنید که نحوه نصب لوله اکسیژن شما به نحوی باشد که خاکستر به داخل نفوذ نکند و باعث انسداد مسیر نشود.

حتما از کلاهک استفاده کنید .کلاهک باید حجم خروجی بیشتری داشته باشد یعنی باران گیر باشد.توجه کنید هوای سرد بیرون در مکش شومینه تاثیر بسزایی دارد .ممکن است شومینه ای ایده ال باشد و در هوای سرد به خوبی کار کند ولی وقتی هوای بیرون گرم است در کارکرد شومینه مشکل ایجاد میشود.

توصیه می شود در لای سازه های آجری مثل شومینه فلز به کار ببریم، چون سازه ها در حرارت زیاد مقاومت کمی خواهند داشت و احتمال از بین رفتن آن بسیار است.

نوع جنس لوله دودکش اغلب  سیمانی است اما می توانید کوره شومینه و لوله دودکش را با فلز بسازید و ایرادی ندارد فقط توجه داشته باشید کوره فلزی اگر به ملاط سیمانی متصل باشد در اثر حرارت انقباض و انبساط ورق فلزی جدا خواهد شد.

 

خرید هیزم

چه هیزمی بیشتر پیشنهاد میشود؟

خرید هیزم خورد شده نسبت به هیزم های دیگر مناسب تر به صرفه تر و سودمند است.از مشکلات هیزم میتوان به گرمای بسیار زیادش توجه کرد که بعضی از هیزم ها برای کیفیتشان امکان دارد آتش سوزی شود.در روستاها داستان های غمگینی وجود دارد که خانه ها دچار آتش سوزی شده اند اما امروزه هیزم هایی که ساخته شده اند برای خانه ها امکان آتش سوزی را به صفر میرساند و بیشتر جنبه تزیینی دارد چون شومینه ها بیشتر گازی اند و شومینه های گازی خرید هیزم شان امکان آتش سوزی ندارد.ولی یکی از مشکلاتی که دارد و بیشتر باید به آن پرداخت دودکش شومینه هاست که باید درست نصب شده تا دچار مشکل نشوید.

خرید هیزم

ارتباط با ما در رابطه با خرید هیزم:

برای خرید هیزم می توانید به صورت آنلاین  و یا حضورا با مراجعه به کارگاه زد دیزاین محصول مورد نظر خود را خریداری نمایید . در ضمن برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره تلفن های زیر در تماس باشید .

شماره‌ تماس کارخانه : ٣٦٧٠٤٦٦٧-٠٢٦
شماره پشتیبانی : 2623860 – 0912

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *