زد دیزاین مگ, سبک زندگی

نگهداری گربه در آپارتمان

نگهداری گربه در آپارتمان

نکاتی در مورد نگهداری گربه در آپارتمان

امروزه نگهداری از حیوانات خانگی رواج بسیاری پیدا کرده است ولی با توجه به زندگی آپارتمان نشینی نگهداری این حیوانات بازیگوش کمی سخت است. دو حیوان سگ و گربه یکی از محبوب ترین حیوانات خانگی محبوب می باشند که در این میان گربه محبوبیت بالاتری دارد. گربه ها دارای خلق و خوی خاصی هستند و باید به خوبی از آن ها نگهداری شود. لازم است نکاتی در مورد نگهداری گربه در آپارتمان را برای شما بازگو کنیم.

نگهداری گربه در آپارتمان

قوانین آپارتمان نشینی و نگهداری گربه

برخی از صاحبین ملک در هنگام عقد قرارداد بندها و آیین نامه هایی را در آن مبنی بر عدم نگهداری حیوانات خانگی قید می کنند. بنابراین در هنگام بستن قرارداد اجاره نشینی باید تمامی مفاد و شرایط آن را مطالعه کنید. در صورتی که در قرارداد اجاره نشینی هیچ اشاره ای به نگهداری حیوانات خانگی نشده باشد شما می توانید بدون مشکل این حیوانات دوست داشتنی را به خانه خود راه دهید.

نگهداری گربه در آپارتمان

غذای گربه

همان طور که می دانید گربه ها دارای منوهای غذایی خاصی هستند و برای این که دچار بیماری نشوند باید غذای مخصوص استفاده کنند. ولی باید این نکته را بدانید که گربه ها به سرعت به یک نوع غذا عادت کرده و تغییر دادن آن کار سختی است.

به همین دلیل باید به صورت مرتب غذای آن ها را تغییر دهید. همچنین استفاده مرتب از یک نوع غذا نمی تواند تمامی نیازها و پروتئین های بدن گربه را تامین کند. علاوه بر آن اگر دقت کرده باشید گربه ها برای نظافت بدن از روش لیست زدن استفاده می نمایند و همین کار باعث می شود که حجم زیادی از مو وارد معدیشان گردد. برای دفع کردن این موها نیاز به نوعی خمیر به نام مالت می باشد.

نگهداری گربه در آپارتمان

آب کافی

گربه ها نیاز به درصد بالایی آب دارند تا بدنشان سالم بماند. برای این کار نیاز است تا برای تامین آب بدن گربه ها از غذاهای دارای مایعات و شیر استفاده شود. بنابراین آب کافی یکی از نکاتی در مورد نگهداری گربه در آپارتمان می باشد.

نگهداری گربه در آپارتمان

خواب مناسب

گربه ها در طول روز نیاز به 16 ساعت خواب دارند. بنابراین برای تامین این زمان باید جای گرم و نرمی را برای آن ها در نظر گرفت. در نتیجه پیش از تقبل مسئولیت گربه ها بهتر است جای مناسبی را برای آن ها تهیه کنید تا هر زمان که نیاز به استراحت داشت به آن جا مراجعه کند.

نگهداری گربه در آپارتمان

مراجعه به دامپزشک

گربه ها باید به صورت دوره ای برای واکسیناسیون به دامپزشکی مراجعه کنند. همچنین این حیوانات خانگی می بایست به صورت مرتب داروی ضد انگل مصرف نمایند. علاوه بر آن در صورت مواجه شدن به هر نوع بیماری بهتر است برای درمان آن از یک دامپزشک کمک بگیرید. حتی هنگامی که گربه ها هیچ مشکلی نیز ندارند بهتر است برای یک معاینه عمومی به دامپزشک مراجعه شود.

نگهداری گربه در آپارتمان

نگهداری گربه در آپارتمان : رفتار خوب

لازم به ذکر است که تنها مهیا کردن آسایش و غذای مناسب برای نگهداری گربه در آپارتمان کافی نیست . گربه ها حیوانات حساسی هستند و مانند هر حیوان دیگری نیاز به محبت و مهربانی دارد. این حیوانات بازیگوش باید مورد توجه قرار گیرند و ناز و نوازش شوند. رفتار ناشایست با گربه ها باعث بیماری آن ها شده و سلامت آن ها را به خطر خواهد انداخت.

نگهداری گربه در آپارتمان

گربه ها و کودکان

افرادی که در خانه کودک دارند باید بیشتر مراقب سلامتی گربه هایشان باشند. برای این کار باید به صورت مرتب واکسیناسیون شوند. وجود گربه ها در خانه و ناز و نوازش کردن آن ها باعث می شود که بچه ها رفتار با حیوانات را یاد گرفته و حس مهربانی و مسئولیت پذیری را در آن ها به وجود بیاورند. اما در درجه اول شما باید رفتار با گربه ها را به کودکانتان آموزش دهید تا به ناخواسته به آن ها صدمه ای وارد نکنند.

نگهداری گربه در آپارتمان

نگهداری گربه در آپارتمان : نظافت مرتب

گربه ها باید به صورت مرتب حمام شوند و پس از هر مرتبه نظافت نیز موهای آن ها با استفاده از برس مخصوص شانه شود. گربه ها دارای شوینده های مخصوصی هستند تا با موهای آن ها سازگار بوده و باعث نرم و لخت شدن آن ها گردد. در نتیجه می بایست به صورت مرتب گربه ها را با استفاده از شوینده های مناسب شستشو داد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *