زد دیزاین مگ, سبک زندگی

تمیز کردن لوازم برقی خانه

تمیز کردن لوازم برقی خانه

نکای برای تمیز کردن لوازم برقی خانه

هر خانه دارای تعدادی لوازم برقی است که تمیز کردن برخی از آن ها بسیار سخت می باشد. با توجه به این که برخی از لوازم برقی موجود در خانه استفاده چندانی ندارد، به صورت طولانی مدت بلا استفاده باقی مانده و گرد و غبار بر روی آن نفوذ می کند و پاک کردن آن ها را با مشکل مواجه می نماید و بتابراین تمیز کردن لوازم برقی خانه هر کدام دارای روش های خاصی است که در ادامه شما را با انواع ترفندهای نظافت وسایل برقی آشنا خواهیم کرد.

روش های تمیز کردن لوازم برقی خانه

نظافت یخچال

تمیز کردن منظم یخچال ها نه تنها باعث میکروب زدایی و سلامت بیشتر افراد می شود، بلکه باعث کارکرد بهتر این دستگاه نیز می گردد. برای تمیز کردن یخچال و جرم زدایی آن مقداری جوش شیرین را در آب حل کرده و با استفاده از آن دیواره های یخچال را نظافت کنید.

با این کار بوی نامطبوع موجود در یخچال نیز از بین خواهد رفت. همچنین قسمت پشت یخچال نیز باید به صورت دوره ای تمیز گردد تا گرد و غبار آسیبی به موتور خودرو وارد نکند. برای این کار ابتدا پریز بخچال را از برق کشیده و با استفاده از یک دستمال نم دار گرد و غبار را از روی یخچال بردارید.

تمیز کردن لوازم برقی خانه

نظافت آب میوه گیری

برای تمیز کردن آب میوه گیری نیز می توانید از جوش شیرین استفاده کنید تا نه تنها بوی نامطبوع آن از بین برود، بلکه لکه های موجود بر روی بدنه آن نیز پاک شود. برای شستشوی بهتر آب میوه گیری باید تمامی اجزای آن ها را از یکدیگر جدا کرده و به صورت جداگانه بشویید.

تمیز کردن لوازم برقی خانه

نظافت تلویزیون

تلویزیون ها از جمله لوازم برقی خانه است که همواره در معرض گرد و غبار می باشد. همچنین بر روی صفحه تلویزیون در برخی موارد اثر انگشت نیز مشاهده می شود که پاک کردن آن کمی سخت است. برای از بین بردن گرد و غبار با یک دستمال نم دار به آرامی بر روی تلویزیون بکشید و برای از بین بردن لکه های انگشت دستمال را کمی آغشته به سرکه نمایید.

تمیز کردن لوازم برقی خانه

نظافت اتو

اتوها از دیگر لوازم برقی خانه است که به دلیل رسوب کردن آب و نمک نه تنها باعث کثیف کردن لباس ها می شود، بلکه به دلیل مسدود شدن سوراخ ها در طولانی مدت ممکن است آسیبی به آن وارد گردد. برای جرم گیری اتو مقداری نمک و جوش شیرین را بر روی سطحی ریخته و اتوی داغ را بر روی آن حرکت دهید.

تمیز کردن لوازم برقی خانه

نظافت ماکروفر

ماکروفر دستگاهی برقی برای گرم کردن غذا می باشد. از دیگر فاکتورهای تمیز کردن لوازم برقی نحوه استفاده از آن است. ماکروفرها همواره در معرض چربی هستند به همین دلیل پاک کردن این دستگاه نسبت به سایر لوازم برقی سخت تر می باشد.

برای تمیز کردن این دستگاه ابتدا دستمال را کمی آغشته به شوینده کرده و با استفاده از آن فضای داخلی ماکروفر را چربی زدایی نمایید و سپس با استفاده از یک دستمال خشک کف ها و آلودگی ها را بردارید. در انتها نیز یک لیمو ترش را از وسط دو نصف کرده و در داخل ماکروفر قرار دهید و دستگاه را به مدت 5 دقیقه روشن کنید تا بخار لیمو ترش بوی نامطبوع داخل ماکروفر را از بین برده و میکروب ها را نابود کند.

تمیز کردن لوازم برقی خانه

نظافت ماشین لباسشویی

با توجه به این که ماشین لباسشویی محلی برای قرار دادن لباس های آلوده است، باید به صورت مرتب تمیز و جرم زدایی شود. برای این کار مقداری جوش شیرین و سرکه را در داخل دیگ لباسشویی ریخته و دستگاه را روشن کنید. با این کار تمامی اجرام و باکتری های موجود در لباسشویی از بین می رود.

تمیز کردن لوازم برقی خانه

اهمیت تمیز کردن لوازم برقی خانه

تمیز کردن لوازم برقی منزل ضامن سلامت ساکنین است به همین دلیل اهمیت بسیاری دارد. نظافت به موقع این لوازم تمامی باعث می شود که لکه ها بر روی لوازم ماندگار نشوند. تمیز کردن به موقع دستگاه های برقی و پاک کردن گرد و غبار از روی آن ها باعث کار کرد بهتر دستگاه نیز خواهد شد.

تمیز کردن لوازم برقی خانه

جمع بندی

تمیز کردن لوازم برقی خانه عمر دستگاه را افزایش داده و باعث کارکرد بهتر آن ها می شود. هنگام تمیز کاری وسایل برقی از دستمال های نرم و ابرهای اسفنجی استفاده کنید تا آسیبی به بدنه دستگاه وارد نشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *