بلاگ, چوب

بهترین چوب برای آتش

بهترین چوب برای آتش

حرارت تولیدی بهترین چوب برای آتش چقدر است؟و هر چوب سبز و تازه چگونه میسوزد؟ذغال کدامیک بادوام بوده؟و چه چوبی سریعا به خاکستر تبدیل میشود؟

آتش گرفتن چه چوبی با جرقه همراه است؟(زیرا ممکن است این امر باعث سوراخ شدن کیسه خواب ،لباس ها و چادر شده و یا منجر به اتش سوزی در جنگل شود.)

بهترین چوب برای آتش

 

خشکاندن چوب

 • از تکه تکه کردن یک درخت سبز و زنده چوب سبز بدست می آید.یعنی هنوز شیره گیاهی در سلولهای آن وجود دارد.وقتی که این چوبها خشک میشوند به آنها کنده گفته میشود.که بهترین چوب برای آتش ایجاد میکند.زمان خشک شدن چوب هر درخت به سن درخت هنگام قطع شدن (درختان پیرتر شیره کمتری دارند)،فصل بریده شدن و اب و هوای منطقه رشد درخت بستگی دارد.مدت زمان متوسط برای خشکاندن چوب درختان سیب،بلوط و گردوی آمریکایی تقریبا یک سال و چند ماه تنها زیر نور خورشید می باشد.و با این روش شما میتوانید بهترین چوب برای آتش را تولید کنید.

چوب سبز

 • این نوع چوبها هنوز خشک نشده اند.همه ی چوبها خاصیت خشک شدن را ندارند پس نمیتوان از آنها به عنوان سوخت و بهترین چوب برای آتش استفاده کرد.از چوبهای سبز می توان به عنوان بازتابنده یا محافظ ظروف استفاده کرد.

چوب خشک

 • انقباض سبب ترک خوردگی این  چوبها از مرکز آنها می شود ولی این مسيله به این معنی نیست که الزاما راحت تر تکه تکه میشوند.خاصیت تکه تکه شدن هر چوب به مشخصات ان چوب برمیگردد.

بهترین چوب برای آتش

چوبهایی که برای آتش مناسب نیستند

 • همه ما در تفریحات و در فضای آزاد و بیرون از خانه روشن کردن اتش را دوست داشته و قطعا این کار را انجام میدهیم .حال چه بخواهیم از آتش ایجاد شده برای هدف خاصی استفاده کرده و یا بخواهیم کاملا تفریحی و برای لذت بردن از آتش این کار را انجام دهیم،مهم است بدانید که همه نوع چوب را نمیتوان سوزاند و با آن اتش روشن کرد.
 • شاید از قبل میدانستید که نباید چوبهای روکش خورده،رنگ شده و فشرده سازی شده را بسوزانید.زیرا مواد سمی بسیار خطرناکی را آزاد میکند.اما مطمعنا با نکاتی که در ادامه بیان میکنیم هیچگاه اشنا نبوده اید.پس با ما در زد دیزاین همراه باشید.

بهترین چوب برای آتش

1.چوب خیس و خشک نشده

 • وقتی شاخه یا چوبی از درخت بریده میشود باید حداقل 6 تا 9 ماه از آن بگذرد تا آماده سوزاندن شود.چوب تازه و خیس دارای مقدار زیادی آب بوده که باید قبل از سوختن حتما خشک شود.سوزاندن این چوبها بسیار سخت است و حتی اگر زمانی که آتش میگیرد نیز به صورت موثر و کارامدی سوخته شود دود بسیار وحشتناکی تولید میکند که برای بدن مضر است.

2.چوب های بسیار بزرگ

 • چبهای بسیار بزرگ را هرگز نمیتوان به راحتی سوزاند .هرچه چوب بزرگتر باشد آتشی از آن حاصل نشده و در واقع فقط دود میکند.مدت زمان آتش گرفتن و سوختن چوبهای خیلی بزرگ نیز بسیار طولانی میباشد.پس هیچگاه سعی نکنید چوبی که قطر آن بیش از 10 یا 12 سانتی متر است را بسوزانید زیرا موفق نشده و فقط وقتتان را تلف میکنید.

3.چوبهای نرم

 • چوبهایی مثل چوب درخت کاج،صنوبر و سرو چوبهای نرمی هستند که به سرعت سوخته و پودر میشوند.و در واقع میتوان گفت آتش کارامد و موثری نداشته و فقط ذغال و خاکستر تولید میکنند.بعلاوه دود بسیار غلیظی دارند و هر چیزی را که اطراف اتش باشد سیاه و دودی میکند.و نمیتواند بهترین چوب برای آتش باشد.

4.چوبهای شناور روی آب

 • سوزاندن چوبهای شناور روی آب از آنجایی که دارای نمک اشباع شده دریا و آب می باشند.اصلا ایده ی خوبی نیست زیرا این چوبها که میسوزند مواد سمی و بسیار مضر شیمیایی را آزاد می کند.

بهترین چوب برای آتش

 

5.چوبهای سمی

 • مراقب گیاهان پیچشی که به دور درختان و چوبها میپیچند باشید و از چوبهایی که این نوع گیاهان به دورشان پیچیده است برای روشن کردن اتش استفاده نکنید زیرا این گیاهان بسیار سمی و خطرناک بوده و سوزاندن آنها روغن بسیار سوزش آور را  آزاد کرده و وارد دود آتش میکند که تنفس آن میتواند باعث تحریک ریه و مشکلات تنفسی شدید و آلرژیک شود.

6.خر زهره

 • گل یا همان بوته و درختچه خرزهره نیز یکی از گیاهان کاملا سمی است.بنابراین قطعا نباید سوزانده شود.پس هرگز از شاخه های آن برای روشن کردن آتش و پخت غذا روی آن استفاده نکنید.و برای انتخاب بهترین چوب برای آتش از چوب درختان دیگر استفاده نمایید.

بهترین چوب برای آتش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *