گلدان ساکولنت در دکوراسیون
فهرست

گلدان ساکولنت

استفاده از گلدان ساکولنت در دکوراسیون

ساکولنت یکی از جذاب ترین گیاهان آپارتمانی است که در شرایط سخت نیز می تواند سرسبز باقی بماند. استفاده از گلدان ساکولنت در دکوراسیون به شما کمک می کند که خانه رویایی خود را رقم بزنید. این گیاه به سرعت شادابی و آرامش را به خانه شما باز می گرداند و نقش مهمی در دور کردن انرژی های منفی در خانه دارد. در صورتی که شما نیز طرفدار این گل زیبا و سرسبز هستید، با ما همراه باشید تا سایر ویژگی های ساکولنت را به شما توضیح دهیم.

بهترین گلدان برای ساکولنت

گلدان ماسه ای:

یکی از روش های کم هزینه برای داشتن گلدانی زیبا جهت نگهداری ساکولنت، استفاده از گلدان های ماسه ای است. این گلدان ها رنگ پذیری بالایی دارند و شما می توانید با ایجاد سوراخ در زیر آن ها مسیر خروج آب های اضافی را نیز برای آن ها به وجود بیاورید.

گلدان شیشه ای:

شیشه یکی از متریال های مدرن و پرطرفدار است که با تمامی دکوراسیون ها سازگاری دارد. استفاده از گلدان های شیشه ای برای ساکولنت ها محبوبیت بسیاری دارد و شما می توانید نمونه جذابی از آن ها را در گلفروشی ها مشاهده کنید. همچنین برای این که زیبایی و جذابیت گلدان ساکولنت را افزایش دهید، کافیست در داخل آن از شن های رنگی استفاده نمایید.

گلدان های چوبی:

با توجه به این که ساکولنت ها گیاهان مینیاتوری هستند و فضای کمی اشغال می کنند، شما می توانید یک تکه چوب کوچک را سوراخ کرده و این گیاه را در داخل آن قرار دهید. همان طور که می دانید چوب گرمای آرامش بخشی دارد و ترکیب چوب و گیاه ساکولنت برای دکوراسیون عالی به نظر می رسد.

باکس های دور ریختنی:

صرفا برای داشتن دکوراسیونی زیبا نیازی نیست که از وسایل گران قیمت استفاده کنید. تزئین وسایل دور ریختنی از جمله بطری های نشوابه، جعبه شامپو و مواردی از این قبیل از جمله روش های استفاده از گلدان ساکولنت در دکوراسیون به شمار می رود.

گلدان قاب عکس:

به جای دور ریختن قاب عکس های قدیمی و غیر قابل استفاده، از آن به عنوان یک گلدان زیبا استفاده کنید. این گیاهان مینیاتوری دوست داشتنی در تمامی قاب و ابزارهای کوچک قرار می گیرند. به همین دلیل با کمی خلاقیت و ایده پردازی می توانید به دکوراسیونی شیک و جذاب دست یابید.

گلدان فنجانی:

با توجه به ابعاد کوچک ساکولنت ها شما می توانید آن را در فنجان نیز نگهداری کنید. برای این کار تنها کافیست که فنجان، کاسه و یا لیوان های غیر قابل استفاده خود را به گلدان تبدیل کرده و ساکولنت ها را در داخل آن قرار دهید. گلدان های فنجانی را می توان در تمامی قسمت های خانه قرار داد.

گلدان ساکولنت

گلدان های آویز:

یکی دیگر از روش های افزایش جذابیت دکوراسیون، استفاده از گلدان های آویز است. برخی از مدل های ساکولنت دارای برگ هایی آویزان هستند و قرارگیری این ساکولنت ها در گلدان های آویز می تواند به صورت فوق العاده جذابی فضا را جلوه دهد. این گلدان های آویز متریال های مختلفی را شامل می شوند که پلاستیک و سرامیک طرفداران بیشتری دارد.

انواع ساکولنت ها

یکی از نکات مهم در استفاده از گلدان ساکولنت در دکوراسیون، انتخاب مناسب ترین ساکولنت است. ساکولنت ها تنوع بسیار بالایی دارند و هر یک از آن ها شکل و ویژگی های خاص خود را دارند. از جمله رایج ترین و پرفروش ترین ساکولنت می توان به کیک ساکولنتی، لیتوپس ،زبرا، ساکولنت مرغ و جوجه و … اشاره کرد. در واقع تنوع در گونه های ساکولنت این امکان را برای افراد فراهم می کند که بر اساس سلیقه و دکوراسیون میز خود مناسب ترین مدل را انتخاب کنند.

ساکولنت ها چقدر عمر می کنند؟

یکی از سوالات مهم در هنگام استفاده از گلدان ساکولنت در دکوراسیون، میزان عمر این گیاه می باشد. این گیاهان مینیاتوری در صورت مراقبت ایده آل می توانند تا سال ها عمر کنند. بنابراین بهترین گزینه برای افزایش زیبایی دکوراسیون خصوصا خانه های مدرن به شمار می روند.

نحوه نگهداری ساکولنت ها به چه صورت است؟

ساکولنت ها گیاهانی مقاوم هستند و نیازی به نگهداری سختی ندارند. این گیاهان برای این که بتوانند در شرایط مطلوبی زندگی کنند، باید در برابر نور قرار گیرند و آبیاری کمی نیز شوند. در این حالت رشد کمتری داشته و زیبایی خود را حفظ می نمایند و از این رو به صورت استاندارد رشد می کنند.

 

گلدان ساکولنت

ابعاد گلدان ساکولنت

در هنگام استفاده از گلدان ساکولنت در دکوراسیون باید بدانید که این گلدان ها معمولا مینیاتوری هستند و رشد چندانی ندارند. به همین منظور می توانید آن را در گلدان های کوچک روی میز قرار دهید تا زیبایی بیشتری داشته باشند. همچنین شما می توانید گونه های مختلف ساکولنت را نیز در داخل یک گلدان نگهداری کنید. زیرا انواع ساکولنت ها نگهداری یکسانی دارند و نیازی به قرارگیری آن ها در گلدان های جداگانه نیست.

لطفا به این محتوا امتیاز دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Call Now Button
×