چوب

چوب توسکا

چوب توسکا

چوب توسکا

نام رایج توسکا از کلمه انگلیسی قدیم alor ، که به نوبه خود از ریشه پروتو ژرمانی aliso گرفته شده است می باشد. چوب توسکا برگریز هستند و برگ های آن ساده و دندانه دار هستند. تا 20 سال پیش، هیچ کس در مورد این توسکا چیزی نشنیده بود. اما این روزها توسکا برای بسیاری از کاربردهای مختلف یک انتخاب محبوب است و تقاضا برای چوب توسکا زیاد می باشد.

انواع چوب توسکا

توسکا قرمز شایع ترین درخت چوبی است که در شمال غربی اقیانوس آرام رشد می کند. توسکا از طریق یک برنامه آموزشی فعال در زمینه آموزش، بازاریابی و استفاده خلاقانه، امروزه به عنوان چوب سخت در سراسر شمال غربی اقیانوس آرام و در سراسر جهان بسیار مورد توجه است.

توسکای قرمز به دلیل فراوانی، مقدار زیادی نیتروژن برای غنی سازی خاک جنگل می رساند. مشخص شده است که چوب توسکای قرمز بین 130 تا 320 کیلوگرم در هکتار (120 تا 290 پوند در هکتار) نیتروژن سالانه به خاک می رساند. توسکای قرمز و سیاه تا ارتفاع 30 متر (100 فوت) می رسند. اما (توسکا سبز) به ندرت بیش از یک درختچه 5 متر (16 فوت) ارتفاع دارد.

پوست چوب توسکای حاوی سالیسین ضد التهابی است که در بدن به اسید سالیسیلیک متابولیزه می شود. برخی از فرهنگ های بومی آمریکا از پوست توسکا قرمز برای درمان بلوط سمی، گزش حشرات و تحریکات پوستی استفاده می کنند. سرخپوستان به طور سنتی از تزریق تهیه شده از پوست توسکا برای درمان اختلالات لنفاوی و سل استفاده می کنند. مطالعات بالینی اخیر تأیید کرده اند که توسکا حاوی بتولین و لوپئول است، ترکیباتی که در برابر انواع تومورها موثر است.

چوب توسکا

چوب توسکا برای چه مواردی استفاده می شود؟

بیشتر چوب های توسکا برای مبلمان، کابینت و محصولات تبدیل شده استفاده می شود. چوب توسکای در درها، فرزکاری، تزئینات چوبی، کنده کاری و پانل های چسب دار لبه نیز استفاده می شود.

محبوبیت این چوب همچنان در بین تولیدکنندگان مبلمان و کابینت های زیبا در سراسر جهان رو به افزایش است. چوب برخی از گونه های توسکا اغلب برای دود مواد غذایی مختلف مانند قهوه، ماهی قزل آلا و سایر غذاهای دریایی استفاده می شود.

اکثر شرکت هایی که مقدار زیادی توسکا تولید یا به فروش می رسانند از یک سیستم درجه بندی اختصاصی برای رسیدگی به برخی از ویژگی های منحصر به فرد توسکا استفاده می کنند. توسکا در بیش از 20 درجه متمایز به بازار عرضه می شود. اغلب برای صنعت مبلمان و کابینت به بازار عرضه می شود.

مزایای استفاده از توسکا در ساخت مبلمان

دوام

مبل توسکا بسیار بادوام است و به دلیل استحکام و نرمی آن، در صنعت مبلمان بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.

ظاهر

چوب توس دارای دانه های مستقیم و یک الگوی جذاب است که به مبلمان ظاهر تحسین برانگیزی می بخشد.

مقاومت در برابر پوسیدگی

توسکای در برابر پوسیدگی مقاوم است که در نهایت عمر مبلمان را افزایش می دهد.

پولیش و رنگ آمیزی

چوب توسکای می تواند پرداخت و همچنین لکه گیری را به راحتی انجام دهد که به کاربر در جلوه دلخواه به مبلمان خود کمک می کند.

اندازه های معمولی چوب توسکای چیست؟

درختان قدیم به طور طبیعی کوچکتر از بسیاری از درختان چوبی دیگر هستند که از نظر تجاری مطلوب هستند. این در محدوده عرض و طول چوب توسکا منعکس می شود. طول بیشتر چوب درخت توسکا بین 6 فوت تا 12 فوت است و اکثریت آنها 8 یا 10 فوت طول دارند. بیشتر چوب های موجود 4/4 و 5/4 است ، با برخی از انبارهای 6/4 و 8/4 در مقادیر محدودتر موجود است. درجه بندی اختصاصی به اندازه های محدودتر چوب توسکا می پردازد که به کاربران اجازه می دهد از توسکا به بهترین شکل ممکن استفاده کنند.

چوب توسکای

چوب توسکای چه ویژگی هایی دارد؟

چوب توسکای شهرت بسیار خوبی برای ماشینکاری دارد و همچنین چوبی مطلوب برای تراشکاری است. گل سنبل را می توان بدون شکاف میخ کوب کرد یا بدون پیش حفاری پیچ کرد. به خوبی می چسبد و می توان آن را با یک لایه صاف صاف کرد. توسکا با بافت یکنواخت، با الگوی دانه ای آرام و دارای وزن و سختی متوسط ​​است.

توسکا به دلیل ساختار یکنواخت، منافذ کوچک و قوام رنگی، چوبی است که برای تکمیل ترجیح داده می شود. انواع مختلفی از لکه ها را می پذیرد و هنگامی که لکه های رنگی مناسب اعمال می شود، می تواند با موفقیت جایگزین چوب های دیگر شود. وقتی طبیعی تمام شد، رنگ عسلی گرم دارد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *