بلاگ, دکوراسیون داخلی

پنجره آکاردئونی

پنجره آکاردئونی

فضای دید عالی، نمائی زیبا و با پنجره ­های آکاردئونی

پنجره­ های آکاردئونی در دسته پنجره دوجداره یو ­پی­ وی­ سی (UPVC) قرار می­گیرند ولی با کارایی بیشتر نسبت به پنجره­های کشویی. به طوری که شما می­توانید در هنگام نیاز کل پنجره و قسمت‌های میانی: اعم از پروفیل بازشو، یراق‌آلات و شیشه دوجداره را به سمت کناره‌ها هدایت کنید و در حالی که در مقابل دید شما فضای آن طرف پنجره به‌طور کامل قابل‌رؤیت است و هیچ قسمتی از پنجره در مقابل دید شما نخواهد بود، می­توانید از فضای ایجاد شده نهایت لذت را ببرید. پنجره آکاردئونی یو ­پی­ وی­ سی(Fold and Slide) در مکان­هایی که عرض پنجره زیاد است، بالکن، طبقات هم کف رو به حیاط و بسیاری جاهای دیگر کاربرد دارد. این پنجره­ی بسیار زیبا و پرکاربرد، به علت نوع باز و بسته شدن، نسبت به سایر انواع پنجره­های(UPVC) از پیچیدگی­های بیشتری در ساخت برخوردار است

پنجره آکاردئونی

پنجره­های آکاردئونی

این یک رویا نیست!

تا به حال به داشتن پنجره­ای بزرگ و کاربردی به جای دیوار فکر کردید؟  چه فضایی، چه آرامشی. استفاده از این نوع پنجره­ها باعث زیباتر و شیک­تر شدن محیط خانه هم می­شود. این یک رویا نیست! با وجود پنجره­های دو جداره یو پی ­وی­ سی آکاردئونی، شما به هر آنچه که از یک پنجره (حتی فراتر) انتظار دارید، خواهید رسید.

علت نام­گذاری این نوع پنجره، به این دلیل است که به راحتی همانند چین­های ساز آکاردئون جمع می­شود. پنجره­ های آکارئون یک جدا کننده ­ی فضای داخلی با محیط خارجی است. لنگه­ های آن در هنگام باز شدن بر روی هم قرار می­گیرند که علاوه بر اشغال فضای کم، منظره­ی  زیبایی را نیز پدید می ­آورند. یکی از کلیدی­ترین ویژگی­هایی که یک پنجره آکاردئونی در اختیارتان قرار می­دهند، میزان باز و بسته شدن دلخواه است. شما قادر خواهید بود به هر میزانی که مایلید پنجره را باز کنید، آن را کاملا ببندید و یا کاملا باز کنید (بدون هیچ مانع و حفاظی).

پنجره آکاردئونی

پنجره آکاردئونی

مزایای پنجره آکاردئونی دوجداره

 • عایقی بسیار مناسب.
 • اشغال حجم فضای کم.
 • زیبایی خاص و منحصر به فرد.
 • دارای یراق کشویی و تاشو هستند.
 • طراحی و تعیین مقدار باز و بسته کردن پنجره با توجه به سلیقه کارفرما.

پنجره آکاردئونی

محدودیت­های  پنجره­ی آکاردئونی:

 • نصب سخت‌تر نسبت به انواع پنجره‌ها.
 • هزینه بیشتری نسبت به دیگر پنجره دوجداره.
 • برای ساخت و نصب پنجره آکاردئونی نیاز به پروفیل و یراق آلات مخصوص است.
 • دارای محدودیت حداکثر و حداقل برای عرض و ارتفاع است که باید با توجه به این مقادیر، سفارش داده شود.

پنجره آکاردئونی

پنجره آکاردئونی چگونه قیمت گذاری می­شوند؟

از مهمترین عوامل برای قیمت گذاری در پنجره­های آکاردئونی، قیمت یراق آلات و پروفیل­های خاص به کار رفته در آن­ها می باشد و این یراق آلات به دلیل پیچیدگی بالایی که دارند، از قیمت بالاتری نیز نسبت به دیگر انواع خود برخوردارند.

پنجره آکاردئونی

نکات اجرایی در پنجره­های آکاردئونی

 1. طراحی و تقسیم بندی لنگه‌ها در پنجره آکاردئونی باید متناسب با فضا در نظر گرفته شود.
 2. نوع تقسیم بندی و قطعات به کار رفته ‌شده در پنجره، مطابق با استانداردها قابل تغییر می­باشد.
 3. طراحی و جهت بازشدن پنجره‌ها براساس نظر کارفرما و مشاوره کارشناس اندازه‌گیر، تعیین می­شود.
 4. استفاده از نوع یراق مصرفی و پروفیل، نحوه تولید صحیح و اجرای آن بسیار حائز اهمیت است و در صورت عدم رعایت، مانع اجرای صحیح و کامل می­شود.
 5. در طراحی فریم و آماده سازی جای نصب پنجره نباید عرض دهنه بیش از ۵/۵ متر و ارتفاع آن نیز از ۲ متر و ۴۰ سانتی­متر تجاوز کند.

پنجره آکاردئونی

لازم به ذکر است؛  این محصول به علت ساختار نسبتا خاصی که دارد، باید با دقت بسیار زیادی نصب شود. هیچ گاه نصب این پنجره ها را به افراد ناآشنا به محصول و متفرقه نسپارید. زیرا اگر مراحل انجام کار توسط این افراد به درستی صورت نگیرد، به پنجره شما آسیب­های جدی­ای می­رسانند، پنجره کیفیت خود را از دست داده و دیگر کارایی لازم را نخواهند داشت.

 

جمع بندی:

اگر شما هم خواهان بهره­مندی از هوای تازه، دید خوب و کامل به بیرون و زیبایی خاص محیط زندگی­تان هستید، پنجره­های آکاردئونی یوپی­وی­سی، بهترین انتخاب خواهد بود. این نوع پنجره­ی دوجداره­ی پرکاربرد، در مصرف بهینه انرژی، بسیار ایده­آل عمل می­کند. پنجره­های آکاردئونی از مزایای بسیاری برخوردارند اما با این حال برای هر نوع کاربری مناسب نیست و دارای محدودیت­هایی نیز می­باشد. این نوع پنجره دارای یراق کشویی و تاشو است و مناسب برای فضاهای بیشتر از ۳ متر.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *