دکوراسیون داخلی

لمبه چوبی

لمبه چوبی

لمبه چوبی چیست؟

دکوراسیون های ساختمان یکی از مهم ترین بخش زیباسازی بوده که امروزه بسیار مورد توجه قرار گرفته است. لمبه چوبی یکی از محبوب ترین و پرطرفدارترین دیوارپوش است که تاثیر بسیاری در زیبایی دکوراسیون دارد. لمبه به الوارهای ساخته شده از چوب می گویند که ابعاد مشخصی دارد. لمبه از متریال های مختلفی ساخته شده است که لمبه های چوبی بهترین گزینه برای مناطق شمالی به شمار می رود. در ادامه به صورت کامل شما را با این دیوارپوش و پوشش دهنده های سقف آشنا خواهیم کرد.

کاربرد لمبه چوبی

شما برای استفاده از لمبه ها هیچ گونه محدودیتی ندارد و می توانید از آن برای دیوارکوب، ساخت سونا، نمای ساختمان، آلاچیق، سقف کاذب، درب و … استفاده کنید. شما می توانید از برخی از لمبه های چوبی برای پوشاندن سقف خانه ها نیز به کار ببرید. در واقع شما با استفاده از این لمبه ها می توانید به صورت جذابی نمای ساختمان را افزایش دهید.

 

کاربرد لمبه

برای ساخت لمبه از چه چوبی استفاده می شود؟

لمبه ها را می توان از هر نوع چوبی ساخت ولی در این میان هزینه لمبه حائز اهمیت است. چوب کاج مرسوم ترین چوب برای استفاده از لمبه به شمار می رود. چوب هایی همچون نراد، ساسنا، یوکا و … نیز از جمله چوب هایی است که برای استفاده از لمبه رواج دارد.

ابعاد لمبه چوبی

ابعاد لمبه های چوبی آزاد است و افراد می توانند از هر ابعادی برای ساخت این لمبه ها استفاده کنند. اما محدودیت طولی بین 8 الی 60 سانتی متر می باشد. عرض این لمبه ها در حدود 12 سانتی متر بوده که دو سانتی متر آن با لمبه کناری همپوشانی می شود تا دو لمبه با یکدیگر چفت گردد. لازم است بدانید که معمولا ضخامت لمبه مورد استفاده در سقف باید بیشتر از لمبه های دیوار می باشد.

برای لمبه های چوبی چه رنگی مناسب تر است؟

در صنعت چوب ایران معمولا از رنگ هایی همچون نیم پلی استر، کیلر و سیلر مورد استفاده قرار می گیرد. ولی در عصر کنونی رنگ های گیاهی مخصوص چوب نیز به کار برده می شود. یکی از مزایای رنگ های گیاهی عدم وجود مواد شیمیایی در ساخت آن است. همچنین این رنگ ها زمان اجرای پایین تری دارد و دارای هزینه پایین تری است. در این میان شما می توانید بر اساس دکوراسیون ساختمان خود مناسب ترین رنگ را انتخاب کنید.

مزایای لمبه های چوبی

لمبه چوبی مزایای بسیاری دارد که برخی از آن ها به شرح زیر می باشد:

لمبه های چوبی طبیعی بوده و برای محیط زیست هیچ ضرری ندارد.

این لمبه ها عایق حرارتی مناسبی بوده و اتلاف انرژی پایینی دارد.

این لمبه ها می تواند اشعه های مضر همچون وای فای و پارازیت ها را کاهش دهد.

مقاومت بالای لمبه های چوبی و عمر و دوام بالای آن از جمله دیگرمزایای این محصول به شمار می رود.

معمولا لمبه ها از درخت کاج ساخته می شود به همین دلیل برای محیط زیست زیان بار نخواهد بود.

این محصول قیمت بسیار مناسبی دارد.

همچنین ظاهر این لمبه ها بسیار جذاب و زیبا می باشد.

کاربرد لمبه های چوبی

قیمت لمبه چوبی

همان طور که می دانید لمبه ها از چوب های مختلفی ساخته شده است. به همین دلیل نمی توان قیمت دقیقی را برای این محصول برآورد کرد. همچنین با وجود نوسانات قیمت ارز این محصول قیمت متفاوتی دارد. از جمله عواملی که بر روی قیمت لمبه چوبی تاثیرگذار است می توان به ابعاد لمبه، جنس و کیفیت آن اشاره کرد. توصیه می کنیم که در هنگان خرید و نصب لمبه ها به کیفیت این محصول توجه بسیاری داشته باشید.

نحوه نصب لمبه

لمبه ها نصب آسانی دارند و برای انجام آن ابزارهای پیچیده ای نیاز نیست. شما تنها با استفاده از یک فارسی برجهت برش لمبه، میخ کوب جهت زدن میخ به دیوار و یک کمپرسور هوا می توانید به راحتی این محصول را بر روی دیوار و یا سقف خانه نصب کنید. البته شاید در حین کار ابزارهای دیگری همچون چکس، پیچ گوشتی و … نیز استفاده شود.

زیر کار نصب لمبه

برای این که نصب لمبه به صورت اصولی و صحیح انجام شود، به زیر کار مناسبی نیاز است. برای این که لمبه ها به صورت صحیح با یکدیگر کلیک شوند باید آن ها را میخ کنید. بنابراین پیش از قرار دادن لمبه ها باید زیر آن را با استفاده از اره سوراخ نمایید تا در هنگام پیچ کردن لمبه نشکند. در صورتی که زیرکار نصب لمبه گچ باشد، شما نصب راحتی خواهید داشت. ولی زیر کار سیمانی سخت تر نصب می گردد.

سقف کاذب با استفاده از لمبه

لمبه های چوبی در واقع خود نوعی سقف کاذب است که می توان آن را با سایر متریال همچون کناف، سقف کشسان، پنجره مجازی و … ترکیب نمود. این لمبه برای سقف های شیروانی گزینه بسیار مناسبی محسوب می شود. سقف های کاذب لمبه ها می تواند به صورت بسیار صحیح دکوراسیون شما را زیبا و جذاب کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *