بلاگ, دکوراسیون داخلی

دکوراسیون مینیمال ، اولین انتخاب زوج های جوان

دکوراسیون داخلی

به دنبال انتخاب یک سبک چیدمان برای منزل تان هستید که تا سالیان سال روبورس بوده و از مد نیفتد ، ما بدون کوچکترین درنگی دکوراسیون مینیمال را پیشنهاد می دهیم .این نوع از چیدمان بیش از سایر سبک ها مورد استفاده قرار گرفته و طرفداران بسیاری دارد . در ادامه شما را با این سبک بیشتر آشنا خواهیم نمود ؛ پس با ما همراه باشید .

دکوراسیون مینیمال ، انتخابی برای یک عمر

شاید این جمله به گوشتان خورده باشد که ، سادگی و پرهیز از شلوغی همیشه مد بوده و انسان را دلزده نمی کند . اگر بخواهید طبق مد روز ، دکوراسیون منزل تان را تغییر دهید ، هر ساله باید متحمل هزینه های بسیار سنگین و غیر ضروری شوید که به اقتصاد خانواده نیز بسیار زیان می رساند .ولی اگر از دکوراسیون مینیمال و سادگی آن پیروی کنید ، خانه و چیدمان تان همیشه حرفی برای گفتن داشته و حس آرامش و آسایش بیشتری به همراه دارد .

با انتخاب سبک مینیمال ، همیشه فضای محیط زندگی شما ، بزرگ تر به نظر رسیده و جای کافی برای تمام ملزومات زندگی وجود خواهد داشت .

دکوراسیون مینیمال

حذف المان های غیرضروری برای برجسته شدن ضروری ها :

گاهی اوقات برای این که تمام توجهات به سوی یک آیتم دکوری جلب شود ، باید از قید و بند مصنوعات غیر ضروری آزاد شد . از خود سوال کنید که اگر یک وسیله کم کاربرد را از دکوراسیون تان کم کنید ، با مشکل مواجه می شوید ؟ و شاید بدردتان بخورد ؟ اگر جواب منفی بود ، قطعا باید آن را کنار بگذارید . شعار اصلی دکوراسیون مینیمال ، حذف غیرضروریات بوده تا از فضای بیشتر ، نهایت لذت را ببرید .

شاید از خود بپرسید ، شاید روزی به آن وسیله احتیاج پیدا کنم . باید در نظر بگیرید که انباری ها پر است از وسایلی که شاید روزی به کار آید ولی هیچ گاه آن رزو موعود فرا نمی رسد . برای کنار گذاشتن یک کالا اعم از یک میز تک ، صندلی راحتی ، کمد قدیمی ، ماشین چرخ خیاطی و حتی ظروف بی استفاده ، مدتی آن را در انباری و دور از دسترس بگذارید ، اگر واقعا بعد از 6 ماه به کارتان نیامد ، پس به طور قطع هیچ گاه بدردتان نمی خورد .

پس می توانید آن ها را فروخته و یا به کسی که می دانید به آن کالا احتیاج دارد ، ببخشید . خیلی از اوقات هم می توانید با فروش چند قلم از کالاهای غیر ضروری ، یک آیتمی که بسیار نیاز دارید را خریداری نمایید .

در فضای مینیمال نباید نقاط کانونی زیاد و پراکنده باشند. نگاهی به اطراف خانه خود بیندازید. با دقت به تمام مبلمان و لوازم هر اتاق نگاه کنید . آیا همه چیز باید آنجا باشد؟ یا می توانید آن را کنار بگذارید؟ مینیمالیسم فقط همین است . دیزاین و چیدمان  بسیاری از خانه ها در حال تبدیل شدن به دکوراسیون مینیمالیستی به عنوان یک روش تازه برای زندگی هستند ، جایی که زندگی مرتب ، منظم و بدون سر و صدا می شود.

جالباسی

اهمیت انتخاب رنگ در چیدمان مینیمال

این تصور کاملا اشتباه است که ، در طراحی مینیمال فقط باید از یک رنگ و طیف های خانواده سفید استفاده کرد . در حقیقیت ،سادگی و مینیمال بودن به معنای بی رنگ بودن نیست . می توانید از هر رنگی که با روحیه و شخصیت شما سازگار است به درستی استفاده نمایید . فقط نکته ای که اهمیت دارد این است که سعی کنید ، انتخاب ها هارمونی داشته و در یک طیف رنگی قرار داشته باشند .

 

دکوراسیون مینیمال

نقش مواد طبیعی در دکوراسیون مینیمال

در هنگام تعیین دکوراسیون ، به بهترین دکوراتور یعنی مادر طبیعت رجوع کنید . طبیعت زیبا خود الهام بخش اکثر دکوراتورها و طراحان بین المللی می باشد . از عناصر طبیعی و ارگانیک نظیر چوب طبیعی ، سنگ های جذاب و … برای ایجاد جذابیت روستیک استفاده نمایید . ماده طبیعی چوب ، اگر 100 سال هم از عمرش بگذرد ، باز یک متریال زنده و پویا است و با حضور خود در هر فضایی اعم از منزل ، اداری ، تجاری ، رستوران و … انرژی مثبت فوق العاده بالایی از خود ساطع می کند .

استفاده از مصنوعات و اکسسوری های چوبی و روستیک در این سبک بسیار دیده می شود . از میزهای غذاخوری چوبی گرفته تا میز تلویزیون و میز عسلی و … همگی می تواند ترکیبی از سبک روستیک و مینیمال باشند .

با رعایت این 5 نکاه به دکوراسیون مینیمال مورد نظر خواهید رسید :

  1. از یک یا دو پالت رنگی به همراه یک رنگ خنثی استفاده کنید ، که وسایل زیباتر دیده شوند .
  2. از خالی گذاشتن برخی قسمت های خانه ، نهراسید . زیبایی در سادگی است .
  3. داشتن خانه ای مینیمال به معنای خداحافظی از بی نظمی است. بسیاری از اکسسوری و دکوری جات را داخل قفسه ها ، کمد و کابینت قرار دهید .
  4. از معجزه نور و روشنایی در سبک دکوراسیون مینیمال غافل نشوید .
  5. گل های طبیعی و بزرگ استوایی را جایگزین اکسسوری های تجملاتی نمایید .

در خاتمه ، امیدواریم توانسته باشیم ، دریچه ای هرچند کوچک درباره دکوراسیون مینیمال پیش روی شما گشوده باشیم . برای سفارش انواع اکسسوری های مینیمال با مشاورین ما تماس حاصل فرمایید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *