چوب

تابلو مکعبی

تابلو مکعبی

تابلو مکعبی را چگونه بسازیم؟

در اطراف هر یک از ما وسایل دور ریختنی زیادی به چشم می خورد. خلاقیت و قوه ذهنی می تواند آن ها را به کار بگیرد و از حالت بی مصرف دربیاورد. افرادی که با چوب کار می کنند تکه های کوچک و بزرگ چوبی و بی مصرف زیادی دارند. این تکه ها به نوعی دور ریختنی، بی مصرف و پرتی به حساب می آیند. اما آیا حیف نیست این ماده طبیعی بلا استفاده کنار گذاشته شود و یا سوزانده شود. چوب ماده ای ارزشمند بوده که با نگاه به آن، طبیعت در ذهن بیننده نقش می بندد. چرا این تکه ها به جای دور ریخته شدن یا سوزانده شدن، به کار گرفته نشوند. یکی از خلاقیت های جالب و زیبا، ساخت تابلوی مکعبی از آن ها است. آیا می دانید تابلو مکعبی را چگونه بسازیم؟ در ادامه، با این محصول و نحوه ساخت آن آشنا می شویم.

تابلو مکعبی چیست؟؟

تابلو مکعبی ساخته ذهن های خلاق و هنرمند است. تابلویی که از قطعات چوبی مکعبی تشکیل شده است. تعداد زیادی قطعه با هندسه  و شکل مکعب در کنار هم قرار گرفته اند. بسیار زیبا بوده و سبب ایجاد تغییر و تحول شگفت انگیزی در محیط می شود. طراحی دکوراسیون و نمای محیط را به حالتی مدرن و نوین تغییر می دهد. بدونن این که هزینه زیادی متقبل شوید یک اثر هنری خلق می کنید.

تابلو مکعبی چیست

 

  • مواد اولیه

آیا می دانید برای ساخت تابلو مکعبی به چه چیزهایی نیازمندیم؟؟ متریالی کاملا در دسترس و خیلی ابتدایی نیاز دارد. چندین قطعه چوب با برش منظم مکعبی می خواهیم. چسب و میخ برای اتصال این قطعات به هم دیگر لازم داریم. البته به ابزار نجاری مثل سمباده، اره و غیره نیز امکان احتیاج پیدا می کنیم. قطعات چوبی را می توانید از یک کارگاه نجاری بگیرید. در این کارگاه ها اضافات برش چوب و قطعات چوبی زیادی وجود دارد. آن ها این قطعات را به عنوان پرتی و دور ریختنی حساب می کنند. گاهی حتی برای تولید گرما آن ها را می سوزانند. اگر کارگاهی سراغ نداشتید، باز هم می توانید آن را بسازید. یک تکه چوب بگیرید و به صورت دقیق برش دهید. فقط توجه کنید که حتما این بخش های مکعب مانند بایستی طول متفاوتی داشته باشند. در طول و عرض هم اندازه بوده، ولی ارتفاع مختلفی دارند.

 

  • ساخت تابلو مکعبی چوبی

اگر مواد اولیه ساخت تابلو چوبی را دارید، شروع به کار کنید. چندین قطعه از این چوب های تهیه شده را به طور تصادفی و رندوم کنار هم بگذارید. سپس آن ها را با چسب و میخ محکم کنید. این چسباندن قطعات چوبی را ادامه دهید. حواستان باشد بخش های بزرگ و یا کوچک در یک جا تجمع نیابند. قوانین و اصول لازم را برای پراکندگی یکنواخت آن ها رعایت کنید. قطعات را با ابزار نجاری صاف و منظم نمایید. در این جا اره و سمباده کشی می تواند به شما کمک کند. یک رشته، پر از قطعه های متفاوت و متشکل از چوب دارید. چندین رشته این چنینی درست کنید. سپس رشته ها را کنار هم قرار داده و به هم دیگر بچسپانید. تابلوی ما در طول و عرض دلخواه آماده است. آن را به دیوار بزنید و از دیدن آن لذت ببرید.

ساخت تابلو مکعبی

طراحی دکوراسیون و تابلو مکعبی

مهم ترین کابرد تابلو مکعبی، زیبا تر نمودن طراحی دکوراسیون محیط می باشد. محیط را از حالت بی روح و ساکن در می آورد. حالت سه بعدی و هندسی آن ذهن بیننده را به خود جذب و مشغول می کند. تابلویی بسیار زیبا که با ساده ترین مواد ممکن ساخته شده است. حتی از قاب و سایر تجهیزات اضافی برای تهیه آن استفاده نکرده اید. ضمن این که موادی که فضای اضافی را اشغال کرده بودند را به کار گرفتید. ضمن پاکسازی محیط، یک اثر هنرمندانه نیز تولید کردید.

جمع بندی

گاهی افراد با دین یک تابلوی مکعبی، تصور می کنند تولید آن کاری زمان گیر و خسته کننده است. در صورتی که اصلا این چنین نیست و تصوری کاملا اشتباه می باشد.  در ظاهر، تولید این اثر هنری پیچیده به نظر می رسد. اما همان طور که گفتیم به شکلی بسیار ساده آماده می شود. در مدت زمانی کوتاه با کمک موادی ساده و در دسترس ساخته می شود. فقط در این راه بایستی کمی حوصله، کمی مهارت و کمی دقت به خرج دهید. ذوق و سلیقه هنری می تواند در زیبایی نهایی تولید شما موثر باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *