چوب

ازمو شاپان

ازمو شاپان

ازمو شاپان چیست

ازمو شاپان چیست . این سوالی است که بسیاری از افرادی که با چوب سر و کار دارند از ما می پرسند. ازمو یکی از رنگ هایی است که اطلاعات کمی از آن در دسترس است. به همین دلیل لازم می دانیم که در این مقاله در خصوص این محصول پرکاربرد صحبت کنیم. چوب یکی از محصولات بسیار کاربردی در لوازم خانه و نمای داخلی و بیرونی ساختمان است که کیفیت و عمر آن اهمیت بسیاری دارد. استفاده از ازمو یکی از روش های افزایش عمر و کیفیت لوازم چوبی به شمار می رود.

ازمو چیست؟

در صورتی که شما هم به چوب به چشم یک موجود زنده نگاه می کنید قطعا از جمله افرادی هستید که قدر این محصول ارزشمند را می دانید. چوب در برابر شرایط اطراف خود از جمله تغییرات دمایی و حرارت واکنش نشان می دهد و همین امر ثابت می کند که چوب زنده است و نیاز به تنفس دارد. بسیاری از رنگ های امروزی تمامی خلل چوب را می پوشانند و اجازه تنفس را از آن می گیرند. ازمو رنگی است که بدون این که مانع از تنفس چوب شود، سطح آن را پوشش می دهد. ازمو دارای ساختار ریز متخلخل بوده و از این رو خاصیت چوب را حفظ می کند.

معرفی شرکت ازمو

در سال 1878 میلادی شرکت ازمو استارت فعالیت خود را در زمینه تجارت چوب زد. صاحبین این شرکت در زمینه ساخت لوازم چوبی فعالیت می کردند و همواره از مشکل ترک خوردن و یا پوسته پوسته شدن چوب ناراضی بودند. بدین ترتیب برای از بین بردن این مشکل در سال 1964 میلادی محصولی را تحت عنوان ازمو به تولید رساندند. ازمو به سرعت به عنوان یکی از پوشش دهنده های چوب در سرتاسر جهان شناخته شد و در حال حاضر بسیاری از سازندگان لوازم چوبی از این محصول جهت جلوگیری از مشکل ترک خوردگی و پوسته شدن چوب استفاده می کنند.

ازمو

مزایای ازمو شاپان چیست

رنگ های ازمو کاملا جذب چوب می شود به همین دلیل مانع از ترک خوردن آن می شود و از پوسته پوسته شدن چوب جلوگیری می کند. بنابراین برای این که کیفیت چوب به صورت ثابت باقی بماند می توانید مقداری ازمو را بر روی آن قرار دهید. همچنین در صورتی که چوب ترک خورده و یا آسیبی ببیند می توان به صورت طبیعی آن بخش را ترمیم کرد.

ویژگی ازمو شاپان

رنگ ازمو هیچ گونه ضرری برای موجودات زنده ندارد و از این رو می توان گفت که این محصول با محیط زیسا سازگار است. برای تولید رنگ ازمو از روغن های طبیعی همچون روغن آفتابگردان، تخم کتان، سویا و … استفاده می کنند. این رنگ کاملا طبیعی است و هیچ صدمه ای به سلامتی افراد وارد نمی کند. همچنین خاصیت بی بو و بی رنگ بودن ازمو از جمله ویژگی هایی است که فروش این محصول در بازار را افزایش داده است.

ترمیم آسان نیز از دیگر ویژگی های این محصول به شمار می رود. با توجه به این که چوب ها برای نمای داخلی و بیرونی ساختمان استفاده می شود، بیشتر در معرض آسیب قرار دارند. به همین دلیل زنگ های ازمو می تواند از مخصولات چوبی در بر ابر ضربه و خراش جلوگیری کند.

مقاوم در برابر رطوبت و اشعه یو وی دو ویژ گی بسیار مهم ازمو محسوب می شود. چوب ها کاربرد بسیاری در فضای خارجی دارند. امروزه در بسیاری از پارک ها از مبلمان و آلاچیق های چوبی برای افزایش جذابیت فضا استفاده می کنند. به همین دلیل چوب با قرارگیری در معرض بارندگی و یا تابش آفتاب به سرعت آسیب دیده و پس از مدتی دیگر کیفیت خود را از دست می دهد. در این هنگام شما می توانید از قابلیت ازمو بهره مند شوید. با پوشش دهی چوب با رنگ ازمو می توانید عمر این محصول را افزایش دهید و از لوازم چوبی در برابر رطوبت و تابش آفتاب محافظت کنید.

 

نحوه استفاده از رنگ ازمو شاپان

ازمو را می توانید مانند سایر رنگ ها استفاده کنید. این رنگ پوشش دهی بسیار بالایی دارد و برای استفاده از آن نیازی نیست حتما در این زمینه تخصص داشته باشید. برای این کار قلم موی خود را آغشته به رنگ ازمو کرده و بر روی کار بکشید و مدتی صبر کنید تا این رنگ به خوبی جذب چوب شود. لازم به ذکر است که پیش از استفاده از رنگ ازمو باید سطح کار شما تمیز و عاری از آلودگی باشد تا رنگ با کیفیت بالایی قرار گیرد.

نحوه استفاده از رنگ ازمو شاپان

قیمت رنگ ازمو

قیمت رنگ ازمو به صوت مستقیم با کیفیت رنگ در ارتباط است. بدین صورت که هر چه کیفیت و ساختار رنگ ازمو بالاتر باشد، قیمت بالاتری نیز خواهد داشت. با توجه به این که رنگ ازمو برای پوشش دهی چوب مورد استفاده قرار می گیرد، کیفیت و اصل بودن آن اهمیت بسیاری دارد. بنابراین برای خرید این محصول بهتر است به فروشگاه های معتبر مراجعه کنید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *